ogłoszenia parafialne – 18 grudnia 2022r.

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU

18 grudnia 2022

 

 1. Dziś już IV Niedziela Adwentu, ostatnie chwile adwentowego czuwania. To szczególna okazja, by postawić sobie pytanie jak wykorzystałem ten dany mi od Boga czas, czy jestem w stanie łaski uświęcającej, czy już pojednałem się z Bogiem i bliźnimi. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św.
 2. W Adwencie:
 • Poranna modlitwa Kościoła – Jutrznia, codziennie od poniedziałku do piątku
  o godz. 5.45 w salce pod plebanią.
 • Msze św. ku czci Matki Bożej, czyli RORATY:
 • Dla dzieci w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.00.
 • Dla dorosłych o godz. 6.30 w środę i sobotę. W tym tygodniu liturgię przygotowuje: w środę Jerycho Różańcowe, a w sobotę Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego.
 1. We wtorek, 20 grudnia:
 • Mszą św. o godz. 7.00 rozpocznie się Jerycho Różańcowe, które potrwa do środy rana w intencji- o ciągłe nawracanie się nas samych i wszystkich Polaków
 • Spotkanie opłatkowe Liturgicznej Służby Ołtarza o godz.19.15.
 1. W sobotę, Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. będą o godz. 6.30 i 8.00. Na Mszy św. o godz. 6.30 jest zakończenie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego przez tych, którzy rozpoczynali ją w święto Zwiastowania, czyli poczęcia się Syna Bożego w łonie Maryi Dziewicy. To dzień imienin długoletniego proboszcza naszej parafii ks. Adama Fabianowskiego i urodzin ks. Antoniego Balcerzaka polecajmy ich w naszych modlitwach.
 2. Wieczerzę wigilijną przeżyjmy zgodnie z tradycją zachowując wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Przygotujmy stół wigilijny z wszystkimi pięknymi zwyczajami. Wieczorem zasiadając do wigilijnej wieczerzy rozpocznijmy ją od odczytania fragmentu Ewangelii według św. Łukasza o Narodzeniu Pana Jezusa, pomódlmy się wspólnie i łamiąc się opłatkiem pojednajmy się ze sobą i okazujmy sobie życzliwość. Poświęćmy też czas na wspólny śpiew kolęd i pastorałek.
 3. O północy tradycyjna Pasterka. Pragniemy dołączyć do tych, którzy za wezwaniem aniołów pierwsi przybyli do Jezusa, aby oddać Mu pokłon. Ofiary z tej Mszy św. przeznaczone są na Fundusz Obrony Życia.
 4. W Uroczystość Bożego Narodzenia Msze św. według porządku niedzielnego.
 5. W drugie święto – św. Szczepana Męczennika o godz. 16.00 śpiew kolęd przy żłóbku w kościele.
 6. W tym tygodniu patronuje nam:
 • Środa, 21 grudnia – św. Piotr Kanizjusz, prezbiter jezuicki, żyjący w latach 1521-1597, wybitny teolog, za co otrzymał tytuł doktora Kościoła.
 1. Modlitwom naszym polecają się zmarli, których pożegnaliśmy w minionym tygodniu: śp. Janina Wiśniewska, śp. Marianna Radzikowska, śp. Beata Cieślak
  i śp. Urszula Gałęzewska. Wieczny odpoczynek.

 

Polecajmy się opiece św. Józefa Oblubieńca NMP. Szczęść Boże.