ogłoszenia parafialne – Boże Narodzenie – 25 grudnia 2022r.

NARODZENIE PAŃSKIE 25 grudnia 2022

Dziecię się nam narodziło, Syn został nam dany”. Niech Boża Dziecina będzie dla nas umocnieniem na każdy dzień. Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian, Gości, Kuracjuszy i Sympatyków naszej Parafii będą pełne błogosławieństwa Bożego
i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn pod nasze polskie dachy, w nasze rodziny
i serce każdego z nas.  Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia.

Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali kościół na święta. Za ustawienie choinek, wystrój, dekoracje i przygotowanie żłóbka. Każdemu, kto się włączył w to dzieło:
za serce, zaangażowanie i posługę dla naszego wspólnego dobra, serdeczne Bóg zapłać.

Na czas świętowania Bożego Narodzenia w radości i pokoju swoje życzenia dla Duszpasterzy i Parafian przesyła także ks. Prymas oraz ks. Radosław Orchowicz Biskup Pomocniczy Archidiecezji Gnieźnieńskiej.

 1. W dzisiejszą Uroczystość Bożego Narodzenia Msze św. wg porządku niedzielnego.
 2. Oktawa Bożego Narodzenia jest bardzo bogata w liturgiczne wspomnienia:
 • Jutro przeżywamy drugie święto – św. Szczepana Męczennika. Msze św. jak
  w niedzielę. Zbieramy ofiary do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  Na godz. 16.00 zapraszamy na śpiew kolęd przy żłóbku w kościele.
 • We wtorek, wspominamy Świętego Jana Apostoła.
 • W środę, wspominamy Świętych Młodzianków Męczenników.
 • W piątek, w kalendarzu liturgicznym umieszczono święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Wspólnie będziemy prosić Świętą Rodzinę o świętość naszych rodzin. W tym dniu Arcybiskup Wojciech Polak Prymas Polski udziela wszystkim wiernym Archidiecezji Gnieźnieńskiej i osobom przebywającym na terenie Archidiecezji, dyspensy od obowiązku zachowania charakteru pokutnego tego dnia, z zachowaniem wszystkich pozostałych przepisów prawa.
 1. W sobotę, ostatni dzień Roku Pańskiego 2022. Po południu będzie jedna Msza św. o godz. 17.00 z nabożeństwem dziękczynno – przebłagalnym. Natomiast 15 minut przed północą zbierzemy się przy Krzyżu Tysiącleci, aby z modlitwą i słowem Bożym przejść w Nowy Rok 2023, następnie w kościele św. Barbary będzie Msza św. w pierwszych chwilach tego roku w intencji Miasta oraz rozpoczęcia obchodów stulecia naszej parafii.
 2. W Nowy Rok, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. jak w każdą niedzielę. Pamiętajmy, że tego dnia jest obowiązek uczestnictwa we Mszy św.
 3. Najbliższe odwiedziny chorych w domach z posługa sakramentalną w ostatnią sobotę stycznia ( 28 stycznia), zamiast pierwszej soboty lutego.
 4. Kolęda – odwiedziny duszpasterskie:
 • Od wtorku, 27 grudnia, rozpoczniemy w parafii kolędę, by zanieść Boże błogosławieństwo do domów Parafian, w tym roku w tradycyjnej formie. Jednak w związku z mniejszą liczba kapłanów w naszej parafii oraz potrzebą posługi duszpasterskiej na uroczystościach pogrzebowych i Mszach św. wieczornych, na kolędę będzie chodziło tylko dwóch kapłanów. Stąd też w tym roku kolędowym, odwiedzimy z wizytą duszpasterską tylko część naszej parafii. Plan kolędy podawany będzie na bieżąco.
 • Biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne tylko w sobotę.
 • W styczniu, w dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 17.00, pozostają Msze św. o godz. 7.00, 8.00, 18.30.
 • Po kolędzie układ Mszy św. w naszym kościele w dni powszednie to: godz.7.00, 17.00, 18.30. W soboty dodatkowo Msze św. w Zakładzie Karnym i Sanatorium „Modrzew”.
 1. Plan kolędy na najbliższe dni:
27 grudnia, wtorek Sławęcinek:Blok + domki – 1 ks.

Domki – 1 ks.

Na godz.9.30 prosimy pojazdy na plebanię. Godz.10.00. kolęda.

28 grudnia, środa Sławęcin- 1 ks.Mimowola, Cieślin- 1 ks.

Na godz.9.30 prosimy pojazdy na plebanię. Godz.10.00. kolęda.

29 grudnia, czwartek Ul. Pakoska – dwóch księży. Godz.15.00.
30 grudnia, piątek Szosa Bydgoska- 1 ks. Godz.15.00.Osiedle Bydgoskie- 1 ks. Godz.15.00.
Nowy  Rok  –  nie ma kolędy
2 stycznia,

poniedziałek

Ul. Kruśliwiecka, Kruśliwiec- 1 ks. Godz.15.30.Ul. Magazynowa (1-23)-1 ks. Godz.15.30.
3 stycznia, wtorek Ul. Magazynowa (31-87)- 1 ks. Godz.16.00.Ul. Magazynowa (91-108)-1 ks. Godz.15.30.
4 stycznia, środa Ul. Grabskiego- strona parzysta- 1 ks. od początku. Godz.15.30.Ul. Grabskiego strona parzysta – 1 ks. od końca.Godz.15.30.
5 stycznia, czwartek Ul. Grabskiego- strona nieparzysta-1 ks. od początku. Godz.15.30.Ul. Grabskiego strona nieparzysta 1 ks. od końca. Godz.16.00.
Trzech Króli    Trzech  Króli  –  Nie ma kolędy
 1. Modlitwom naszym polecają się zmarli, których pożegnaliśmy w minionym tygodniu: śp. Dorota Lesińska, śp. Władysław Wiśniewski, śp. Wanda Brzozowska, śp. Tomasz Różewicki, śp. Jerzy Herrmann, śp. Ryszard Tojek.
 2. W Wigilię 24 grudnia zmarł śp. ks. kan. Zenon Rutkowski (ur. 23 grudnia 1946) – długoletni proboszcz parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Inowrocławiu, budowniczy parafialnego kościoła. Porządek uroczystości pogrzebowych:

28 grudnia 17.00, kościół pw. św. Jadwigi Królowej – wprowadzenie i modlitwa przy trumnie kapłana pod przewodnictwem bp. Radosława Orchowicza, ze słowem ks. kan. Romana Michalskiego. 29 grudnia 11.00, kościół pw. św. Jadwigi Królowej – Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem i z homilią Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka. Następnie przejazd do Gniewkowa i ceremonia pogrzebowa na miejscowym cmentarzu.

Dobry Jezu a nasz Panie.

Polecajmy się opiece św. Józefa Oblubieńca NMP. Szczęść Boże.