ogłoszenia parafialne- 05 lutego 2023

PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

5 lutego 2023

 1. Dziś przy stole Eucharystii gromadzi nas piąta niedziela w ciągu roku liturgicznego.
 2. We wtorek, 7 lutego, obchody 39. rocznicy śmierci śp. Piotra Bartoszcze:
 • 9.30 złożenie kwiatów i zapalenie zniczy na grobie (cmentarz św. Józefa).
 • 10.00 Msza św. w kościele parafialnym i dalsze uroczystości wg ustalonego programu ( plakaty z informacjami w kruchcie kościoła).
 1. W sobotę, 11 lutego, święto Matki Bożej z Lourdes. W Sanatorium „Modrzew” Msza św. o godz. 16.30 z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych.
 2. W niedzielę, 12 lutego:
 • Rekolekcyjne wprowadzenie w Jubileusz Stulecia naszej parafii i Słowo Boże głosić będzie O. Emil Pallotyn, który w IV niedzielę Wielkiego Postu, wraz z O. Janem, także ze Zgromadzenia Księży i Braci Pallotynów prowadzić będą rekolekcje parafialne.
 • W łączności z obchodami Światowego Dnia Chorych, na każdej Mszy św. udzielany będzie sakrament namaszczenia chorych.
 • Przypada 40. rocznica śmierci długoletniego, zasłużonego proboszcza naszej parafii, budowniczego kościoła, ks. Adama Fabianowskiego. W Jego intencji, w ramach obchodów naszego Roku Jubileuszowego modlić się będziemy na sumie o godz. 9.30 oraz Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 przy grobie zmarłego Kapłana na cmentarzu parafialny.
 1. W tę najbliższą niedzielę lutego zapraszamy także na kolejne spotkanie modlitewne z adoracją Najświętszego Sakramentu, modlitwą wstawienniczą i katechezą, której tematyka dotyczy kolejnych przykazań Dekalogu. Rozpoczęcie o godz. 16.00, a następnie o godz. 17.00 Eucharystia. Tym razem katecheza na temat piątego przykazania: „Nie zabijaj”. Zapraszamy serdecznie osoby szukające głębszej relacji wiary, a także ludzi młodych, w tym wszystkich przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w naszej parafii. Z racji przypadającego 14 lutego wspomnienia św. Walentego tym razem naszą modlitwę zakończy błogosławieństwo małżonków, narzeczonych i zakochanych, których również szczególnie zapraszamy.
 2. W tym tygodniu patronują nam:
 • Poniedziałek, 6 lutego – św. św. Paweł Mika i jego Towarzysze.
 • Piątek, 10 lutego – św. Scholastyka (†542), dziewica, siostra św. Benedykta.
 1. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy: śp. Stanisława Maćkowiaka, śp. Aleksandra Dzieszkowskiego i śp. Irenę Idziak. Dobry Jezu a nasz Panie.

8.     W ramach programu obchodów Roku Jubileuszowego naszej parafii, razem z parafiami inowrocławskimi, zapraszany na Zakończenie peregrynacji Cudownego Wizerunku Matki Bożej Jasnogórskiej, do Gniezna- Katedry, w niedzielę 19 lutego 2023r. Wyjazd autokaru o godz. 13.15 spod Bazyliki Mniejszej Imienia NMP w Inowrocławiu. Zapisy w zakrystii. Koszty wyjazdu po stronie parafii.

Polecajmy się opiece św. Józefa Oblubieńca NMP. Szczęść Boże.