ogłoszenia parafialne – 12 lutego 2023

SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

12 lutego 2023

 1. Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary:
 • Rekolekcyjne wprowadzenie w Jubileusz Stulecia naszej parafii i Słowo Boże głosi O. Emil Pallotyn, który w IV niedzielę Wielkiego Postu, wraz
  z O. Janem, także ze Zgromadzenia Księży i Braci Pallotynów prowadzić będą rekolekcje parafialne.
 • W łączności z obchodami Światowego Dnia Chorych, na każdej Mszy św. udzielmy sakramentu namaszczenia chorych.
 • Przypada 40. rocznica śmierci długoletniego, zasłużonego proboszcza naszej parafii, budowniczego kościoła, ks. Adama Fabianowskiego. W Jego intencji,
  w ramach obchodów naszego Roku Jubileuszowego modlimy się na sumie oraz Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 przy grobie zmarłego Kapłana na cmentarzu parafialny.
 1. W dzisiejsza niedzielę zapraszamy także na kolejne spotkanie modlitewne
  z adoracją Najświętszego Sakramentu, modlitwą wstawienniczą i katechezą, której tematyka dotyczy kolejnych przykazań Dekalogu. Rozpoczęcie o godz. 16.00,
  a następnie o godz. 17.00 Eucharystia. Tym razem katecheza na temat piątego przykazania: „Nie zabijaj”. Zapraszamy serdecznie osoby szukające głębszej relacji wiary, a także ludzi młodych, w tym wszystkich przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w naszej parafii. Z racji przypadającego wspomnienia św. Walentego tym razem naszą modlitwę zakończy błogosławieństwo małżonków, narzeczonych i zakochanych, których również szczególnie zapraszamy.
 1. We wtorek, będziemy obchodzili święto Świętych Cyryla i Metodego – Patronów Europy modlimy się za narody słowiańskie.
 1. W czwartek, o godz.19.30 spotkanie katechetów uczących dzieci pierwszokomunijne z naszej parafii.
 1. W piątek kolejne spotykanie Kręgu biblijnego o godz. 19.15 w salce pod plebanią.
 1. W przyszłą niedzielę, 19 lutego:
 • Rozpocznie się 56. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
 • W ramach programu obchodów Roku Jubileuszowego naszej parafii, razem
  z parafiami inowrocławskimi, zapraszany na Zakończenie peregrynacji Cudownego Wizerunku Matki Bożej Jasnogórskiej, do Gniezna- Katedry,
  wyjazd autokaru o godz. 13.15 spod Bazyliki Mniejszej Imienia NMP
  w Inowrocławiu. Zapisy w zakrystii. Koszty wyjazdu po stronie parafii.
 • W parafii Opatrzności Bożej w Inowrocławiu, o godz.14.00, sprawowana będzie Msza św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego (tzw. Msza św. trydencka).
 • Pomoc dla Turcji i Syrii. Zbiórka do puszek po Mszach św.

7.   W niedzielę, 5 marca odbędzie się również dziękczynna Pielgrzymka dziękczynna Archidiecezji Gnieźnieńskiej na Jasną Górę. Ramowy program: o godz. 21.00 Apel Jasnogórski z rozważaniem apelowym bpa Radosława Orchowicza. Czuwanie modlitewne. Godz.24.00 Msza św. dziękczynna- przewodniczenie i homilia abp Wojciecha Polaka, Prymasa Polski. Szczegóły podamy wkrótce.

 1. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy: śp. Bolesławę Kuszyńską i śp. Bożenę Tarczewską. Dobry Jezu a nasz Panie.

Polecajmy się opiece św. Józefa Oblubieńca NMP. Szczęść Boże.