Maryjny rajd rowerowy do Matki Bożej Królowej Miłości i Pokoju Pani Kujaw

Organizator

Organizatorem rajdu jest parafia świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Marii Panny w Inowrocławiu przy współpracy z Klubem Turystyki Rowerowej „Kujawiak” przy PTTK w Inowrocławiu. Kierownik rajdu – Małgorzata Jędrzejewska – Tracz

Wpisowe

10,- zł (7,- zł dla uczniów), które będzie przeznaczone na pokrycie kosztów ubezpieczenia oraz ciepły posiłek (żurek, chleb, ciasto) i napoje (kawa, herbata, woda). Wpisowe to nie podlega zwrotowi w przypadku rezygnacji
z uczestnictwa w rajdzie.

Cele:

Wspólne pielgrzymowanie do Sanktuarium Maryjnego w Markowicach.

Przeżywanie we wspólnocie Mszy Świętej wotywnej w Sanktuarium z okazji  100-lecia Parafii pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Inowrocławiu.

Poznanie historii Sanktuarium.

Propagowanie aktywnego i radosnego, chrześcijańskiego wypoczynku.

Plan rajdu.

 • Termin – sobota 06.05.2023r.
 • Zbiórka przy kościele i błogosławieństwo proboszcza – 10.00.
 • Wyjazd do Markowic – 2 grupy po 15 osób.
 • Przyjazd do Markowic.
 • Odpoczynek i przygotowanie do Mszy Świętej.
 • Msza Święta – w kościele. Pieśni z akompaniamentem gitar.
 • Zapoznanie z historią sanktuarium – kustosz Sanktuarium
  proboszcz Rafał Białek, p. Edmund Mikołajczak.
 • Wspólna agapa w pomieszczeniu.
 • Nabożeństwo majowe – na powietrzu.
 • Wyjazd w drogę powrotną ok. 16.00.

Zapisy na Maryjny rajd rowerowy do Matki Bożej Królowej Miłości i Pokoju Pani Kujaw (06.05.2023 r.)

Aby zapisać się na rajd zapraszamy do zakrystii kościoła, gdzie można otrzymać formularz zgłoszenia. Po wypełnieniu formularza należy przekazać go do biura parafialnego.

Informacje organizacyjne

Rower

Przed wyjazdem na rajd sprawdźmy nasz rower. Zwróćmy uwagę aby sprawne były jego elementy: hamulce, korba, przerzutki, kierownica, koła, błotniki, oświetlenie, dzwonek. Wymagane jest przednie oświetlenie białe
i tylne czerwone oraz sprawny dzwonek. Bardzo ważne jest aby hamulce były w pełni sprawne. Jeśli zauważymy jakieś nieprawidłowości naprawmy je we własnym zakresie lub w serwisie rowerowym.

Garderoba

Zadbajmy o wygodny i właściwy strój, obuwie, nakrycie głowy, kask rowerowy obowiązkowy dla dzieci. Kamizelki odblaskowe zapewni organizator. Warto zabrać również płaszcz przeciwdeszczowy.

Zdrowie

Przed wyjazdem na rajd sprawdźmy się kilka razy na trasie od kilku do ok. 20 km. Zabierzmy ze sobą na trasę rajdu płyny (najlepiej wodę), aby je regularnie uzupełniać. Na rower wsiądźmy odpowiednio odżywieni. Zabezpieczmy się kremami chroniącymi przed słońcem.