ogłoszenia parafialne – 19 lutego 2022

SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

19 lutego 2023

 1. Dzisiaj:
 • Rozpoczynamy 56. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
 • W ramach programu obchodów Roku Jubileuszowego naszej parafii, razem z parafiami inowrocławskimi, wyjazd do Bazyliki prymasowskiej w Gnieźnie na Zakończenie Peregrynacji Ikony Jasnogórskiej w Archidiecezji Gnieźnieńskiej.
 • W parafii Opatrzności Bożej w Inowrocławiu, o godz.14.00, sprawowana będzie Msza św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego (tzw. Msza św. trydencka).
 • Pomoc dla Turcji i Syrii. Zbiórka do puszek po Mszach św.
 1. We wtorek, Mszą św. o godz. 07.00 rozpocznie się Jerycho Różańcowe, które potrwa do środy rana w intencji o ciągłe nawracanie się nas samych i wszystkich Polaków.
 2. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna Wielki Post:
 • Na znak nawrócenia i pokuty nasze głowy zostaną posypane popiołem. Msze św. o godz. 07.00, 08.00, 09.30, 17.00 i 18.30.
 • Obowiązuje post ścisły, czyli jeden posiłek do syta i dwa lekkie oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Nie ma żadnej dyspensy dla nikogo. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia. Kościół jednak zachęca, aby w praktykę postu wprowadzać także tych, którzy w sensie ścisłym nie są do niego zobowiązani. Pamiętajmy też, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych zabaw, imprez i dyskotek.
 • Zostaną pobłogosławione nowe szaty liturgiczne, które zostały zakupione dla wszystkich nadzwyczajnych szafarzy Eucharystii i lektorów posługujących w naszej parafii.
 • Biuro parafialne w tym dniu nieczynne.
 1. Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu włącznie trwać będą Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
 2. W czwartek, spotkanie Domowego Kościoła- Krąg św. Józefa.
 3. W piątek:
 • Kościół w Polsce będzie przeżywał kolejny dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich. Te intencje podejmiemy w nabożeństwie Drogi Krzyżowej.
 • Spotkanie Kręgu biblijnego o godz. 19.15 w salce pod plebanią.
 1. W przeżyciu Wielkiego Postu mają nam pomóc nabożeństwa pasyjne:
 • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 16.00.
 • Droga Krzyżowa w piątki: po Mszy św. o godz. 7.00, o godz. 18.00 (następnie Msza św.) a dla dzieci i młodzieży o godz. 16.30.
 • Spowiedzi św. przed Mszami św., a także w piątki od godz.18.00 do 18.30.
 1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu:
 • W czasie Mszy św. o godz. 11.00 zostaną oficjalnie przyjęci do grona ministrantów i pobłogosławieni dwaj kandydaci. Bardzo dziękujemy wszystkim członkom Liturgicznej Służby Ołtarza za ich oddaną, piękną służbę. Zainteresowanych dołączeniem do LSO prosimy o kontakt z ks. Radkiem.
 • Msza św. o godz. 17.00, a po niej obowiązkowe spotkanie w kościele dla wszystkich przygotowujących się do bierzmowania w naszej parafii. Gdyby ktoś nie był w stanie w nim uczestniczyć, prosimy o wcześniejszy kontakt
  z ks. Radkiem.
 1. Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym „Parafia w obiektywie”, to kolejna inicjatywa w ramach obchodów Jubileuszu parafii. Konkurs trwa do końca marca. Regulamin dostępny na stronie naszej parafii.
 2. W niedzielę, 5 marca odbędzie się Archidiecezjalna Pielgrzymka Dziękczynna na Jasną Górę. Ramowy program: o godz. 21.00 Apel Jasnogórski z rozważaniem apelowym bpa Radosława Orchowicza. Czuwanie modlitewne. Godz.24.00 Msza św. dziękczynna- przewodniczenie i homilia abp Wojciecha Polaka, Prymasa Polski.  Zapisy na wyjazd w zakrystii.
 3. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy: śp. Felę Królicka i śp. Anielę Pikulską. Dobry Jezu a nasz Panie.

 Polecajmy się opiece św. Józefa Oblubieńca NMP. Szczęść Boże.