ogłoszenia parafialne – 26 marca 2023r

 PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

26 marca 2023

 1. Od dzisiejszej – piątej niedzieli Wielkiego Postu, liturgia nabiera charakteru pasyjnego:
 • W kościele zasłaniamy wszystkie krzyże.
 • Na Mszy św. o godz.11.00 dzieci komunijne ze Szkoły Podstawowej nr 14 wystąpią z przedstawieniem pt. „Gdzie jest św. Józef?”.
 • O godz. 14.00 Msza św. dla osób głuchych i niedosłyszących
 • W parafii Opatrzności Bożej w Inowrocławiu, o godz.14.00, sprawowana będzie Msza św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego (tzw. Msza św. trydencka).
 1. Nabożeństwa pasyjne:
 • Gorzkie Żale, niedziela godz.16.00.
 • Droga Krzyżowa, piątek: dla dorosłych po Mszy św. o godz.7.00 i godz.18.00, dla dzieci godz.16.30.
 1. W ramach obchodów Roku Jubileuszowego naszej parafii, w piątek, 31 marca o godz. 19.00 odbędzie się miejska Droga Krzyżowa śladami kujawskich świadków Chrystusa pt. „Będziecie moimi uczniami”. Procesja wyruszy sprzed bazyliki Imienia NMP w Inowrocławiu i przejdzie ulicami Inowrocławia do kościoła pw. św. Józefa Oblubieńca NMP. Udział w Drodze Krzyżowej zapowiedział Prymas Polski abp Wojciech Polak. Autorem scenariusza jest nasz parafianin, historyk p. Edmund Mikołajczak.  Trasę Drogi Krzyżowej będzie przemierzał papieski krzyż – świadek ostatnich ziemskich dni Jana Pawła II.
 2. Sobota, 1 kwietnia, pierwsza sobota miesiąca:
 • 6.40. Godzinki, a po Mszy św. o godz.7.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.
 • Po rannej Mszy św. ks. Kamil i ks. proboszcz udadzą się z Komunią św. do chorych, natomiast ks. Radosław do chorych z posługą sakramentalną uda się w Wielki Poniedziałek, 3 kwietnia od godziny 15.00.
 • Biuro parafialne będzie nieczynne.
 1. Za tydzień, w zakrystii, można odbierać książeczki do I Komunii św.
 2. Przyszła niedziela, 2 kwietnia to Niedziela Męki Pańskiej – Niedziela Palmowa:
 • Błogosławieństwo palm na każdej Mszy św.
 • Uroczysta procesja z palmami rozpocznie się o godz. 10.50, przy krzyżu misyjnym, następnie Msza św. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.
 • Już po raz X będziemy mogli obejrzeć Misterium Męki Pańskiej w Kruszwicy pt. Oto Matka Twoja”. Wydarzenie to, z aktywnym udziałem naszych parafian, rozpocznie się o godz. 19.30 na Kruszwickim amfiteatrze.
 • Kolejna rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Modlitwa przez Jego wstawiennictwo o godz. 21.00 na Skwerze Jana Pawła II w Inowrocławiu. Prosimy zabrać znicze.
 1. Spowiedź św. przed każdą Msza św., a w piątki od godz. 18.00 do 18.30.
  W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Rezurekcja o godz. 6.00, (nie będzie Mszy św. o godz.7.30) i dalej Msze św. jak w każdą niedzielę.
 2. Wracając myślą, słowem i sercem, do minionej niedzieli 19 marca i  głównych uroczystości Jubileuszu 100 lecia naszej parafii  oraz odpustu św. Józefa Oblubieńca NMP naszego patrona, pragniemy bardzo serdecznie podziękować,  tak Duchownym, Parafinom jaki i Gościom za  piękne świadectwo wiary, jedności i modlitwy, a jednocześnie zachęcić do uczestnictwa w kolejnych wydarzeniach jubileuszowych:
 • 1 maja, Pielgrzymka do Narodowego Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu. Zapisy w zakrystii.
 • 6 maja, Maryjny rajd rowerowy do Matki Bożej Królowej Miłości i Pokoju Pani Kujaw w Markowicach, zapisy w zakrystii, szczegóły na naszej stronie internetowej.
 1. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy: śp. Władysława Bojzana. Dobry Jezu a nasz Panie.

 Polecajmy się opiece św. Józefa Oblubieńca NMP. Szczęść Boże