ogłoszenia parafialne – 02 kwietnia 2023

NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ

2 kwietnia 2023

 1. Dzisiaj Niedziela Męki Pańskiej – Niedziela Palmowa:
 • Błogosławieństwo palm na każdej Mszy św.
 • Uroczysta procesja z palmami rozpocznie się o godz. 10.50, przy krzyżu misyjnym, następnie Msza św.
 • Ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00.
 • Już po raz X będziemy mogli obejrzeć Misterium Męki Pańskiej w Kruszwicy „Oto Matka Twoja”. Wydarzenie to, z aktywnym udziałem naszych parafian, rozpocznie się o godz. 19.30 na Kruszwickim amfiteatrze.

Informacja dla mieszkańców Inowrocławia i Gniewkowa. Specjalnie dla osób, które chciałyby wziąć udział w tym wydarzeniu, zostanie uruchomiany dodatkowy kurs autobusu. Zostawanie on podstawiony przy ul. Kościuszki ( 20 minut) po zakończeniu spektaklu. Koszt kursu to 5 zł, płatne u kierowcy.

 • Kolejna rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Modlitwa przez Jego wstawiennictwo o godz.21.00 na Skwerze Jana Pawła II w Inowrocławiu. Prosimy zabrać znicze.
 • W zakrystii, można odbierać książeczki do I Komunii św.
 • Rozpoczynamy rozprowadzanie książki jubileuszowej w 100.rocznicę naszej parafii, autorstwa p. Edmunda Mikołajczaka pt. „Parafia pw. Świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Inowrocławiu. Historia. Świątynia. Ludzie”. Do nabycia: w Biurze parafialnym, przy wyjściu z kościoła- pod chórem i w Sołectwie Sławęcinek- u p. Sołtysa.

2.  W Wielkim Tygodniu, od poniedziałku do środy w naszym kościele:

 • Spowiedź św. przed każdą Mszą św.

3    Rekolekcje szkolne dla Zespołu Szkół im. Marka Kotańskiego w Inowrocławiu wg planu ustalonego z Dyrekcją szkoły.

 1. W Wielką Środę, o godz. 17.00, w salce pod plebanią, spotkanie członków Żywego Różańca.
 2. TRIDUUM PASCHALNE: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota niech będą dniami szczególnego zagłębiania się w Misterium Paschalne przez czynny udział w bogatej liturgii tego czasu. Biuro parafialne w te dni będzie nieczynne.

Wielki Czwartek:

 • 10.00 w katedrze gnieźnieńskiej Msza Krzyżma, podczas, której poświęca się oleje, a kapłani odnawiają przyrzeczenia złożone podczas święceń.
 • Msza Wieczerzy Pańskiej uobecnia tajemnicę ustanowienia Najświętszego Sakramentu i Sakramentu Kapłaństwa. Liturgia rozpocznie się o godz. 18.30.
  Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do tzw. Ciemnicy, a 15 minut po zakończonej Mszy Wieczerzy Pańskiej będzie miała miejsce zapożyczona z tradycji monastycznej Mowa Pożegnalna Jezusa według Ewangelii św. Jana. Adoracja w kościele do godz. 22.00 oraz przez cały Wielki Piątek do rozpoczęcia liturgii.

Wielki Piątek:

 • Droga Krzyżowa w kościele – o godz.15.00.
 • Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.30. Za uczestnictwo w adoracji krzyża można uzyskać odpust zupełny. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego. Adoracja do godz. 22.00 i przez całą Wielką Sobotę do godz. 20.00. Obowiązuje post ścisły, od którego nie ma żadnej dyspensy.

Wielka Sobota:

Jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Pamiętajmy o tym, kiedy przyjdziemy pobłogosławić pokarmy.

 • Święcenie potraw w kościele, co godzinę od godz. 11.00 do 16.00, na wioski prosimy o pojazdy na godz.10.00.
 • Wigilię Paschalną rozpoczniemy o godz. 20.00 od poświęcenia ognia i paschału, czytać będziemy Słowo Boże, przez które poznamy historię zbawienia, nastąpi poświęcenie wody chrzcielnej i odnowienie naszych przyrzeczeń chrzcielnych (przynieśmy świece) i uroczysta Msza św. wielkanocna.
 1. Niedziela Zmartwychwstania:
 • Rezurekcja o godz. 6.00 rozpocznie się procesją, którą ogłosimy zwycięstwo Życia nad śmiercią, zaśpiewamy radosne Alleluja celebrując Zmartwychwstanie Pana.
 • Nie będzie Mszy św. o godz.7.30, a dalej Msze św. jak w każdą niedzielę.
 1. W sobotę, 15 kwietnia o godz. 9.00 pierwsza spowiedź św. dzieci komunijnych oraz poświęcenie książeczek do nabożeństwa.
 2. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy: śp. Mariana Walczaka. Dobry Jezu a nasz  Panie
 3.                                                                                                                                                              Polecajmy się opiece św. Józefa Oblubieńca NMP. Szczęść Boże