Ogłoszenia duszpasterskie – 08.04.2023

 NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 

9 kwietnia 2023

 

 1. Chrystus Zmartwychwstał! Kolejny raz ta prawda dociera do nas w niełatwej rzeczywistości, w naszym dziś. Wraz z niewiastami przy pustym grobie wsłuchujemy się w orędzie o Zmartwychwstaniu Chrystusa i śpieszymy, by Go spotkać. To On jest Zwycięzcą śmierci, piekła i szatana. Jest naszą Nadzieją. Niech Zmartwychwstały Pan wypełni Wasze serca, Drodzy Parafianie, Goście i Sympatycy naszej parafii, pokojem i ufnością. Niech doda sił w przezwyciężaniu trudności. Życzymy Błogosławionych Świąt. Miłość ostatecznie zwycięża śmierć!
   Rezurekcja o godz.6.00. Nie będzie Mszy św. o godz.7.30, a dalej Msze św. jak w każdą niedzielę.
 2. Serdeczne słowa wdzięczności Kapłanom, wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie celebracji Triduum Paschalnego i Rezurekcji, za adorację Najświętszego Sakramentu, przygotowanie wystroju Ciemnicy, Grobu Pańskiego i dekoracje kwiatowe na te dni świąteczne (Wspólnota Neokatechumenalna i Krąg biblijny, Siostry Służebniczki NMP), Asyście procesyjnej, sztandarom, Nadzwyczajnym Szafarzom Komunii św., p.Organiście, p.Kościelnemu, lektorkom, lektorom, psałterzystkom, ministrantom oraz uczestniczącym w dzisiejszej liturgii, niech wszystkim dobry Bóg wynagrodzi obfitością swojej łaski. Bóg zapłać.
 3. Jutro przeżywamy II Święto – Poniedziałek Wielkanocny, Msze św. jak w każdą niedzielę. Tego dnia wspieramy naszymi ofiarami do puszek Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 4. Przez cały tydzień trwa Oktawa Wielkanocy uroczyste dni, w których świętujemy Zmartwychwstanie Pana, stąd w piątek nie ma wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 5. W piątek, 14 kwietnia, przypada nasze narodowe święto Chrztu Polski.
 6. W sobotę, 15 kwietnia o godz.9.00 pierwsza spowiedź św. dzieci komunijnych oraz poświęcenie książeczek do nabożeństwa.
 7. Od Wielkiego Piątku do soboty w Oktawie Wielkanocy trwa nowenna przed Świętem Bożego Miłosierdzia.
 8. Najbliższa niedziela, 16 kwietnia, będzie drugą niedzielą wielkanocną, czyli Niedzielą Miłosierdzia Bożego:
   W godzinie Miłosierdzia o 15.00 modlitwą koronki zawierzymy siebie i świat Miłosierdziu Bożemu.
   O godz. 16.00, zapraszamy na kolejne spotkanie modlitewne z adoracją Najświętszego Sakramentu, modlitwą wstawienniczą i katechezą na temat siódmego przykazania Dekalogu: „Nie kradnij”, a następnie o 17.00 Eucharystia w czasie, której pragniemy modlić się szczególnie w intencji tegorocznych maturzystów, których zapraszamy serdecznie do wspólnej modlitwy wraz z ich bliskimi.
 9. Zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych wydarzeniach jubileuszowych:
   1 maja, Pielgrzymka do Narodowego Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu. Zapisy w zakrystii.
   6 maja, Maryjny rajd rowerowy do Matki Bożej Królowej Miłości i Pokoju Pani Kujaw w Markowicach, zapisy w zakrystii, szczegóły na naszej stronie internetowej.
 10. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy: śp. Bogumiłę Lewińską i śp. Gertrudę Winter. Dobry Jezu a nasz Panie.

Polecajmy się opiece św. Józefa Oblubieńca NMP. Szczęść Boże