ogłoszenia parafialne – 16 kwietnia 2023

 DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY

16 kwietnia 2023

CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

 1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego:
 • Obchodzimy patronalne święto Caritas i rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia.
 • W godzinie Miłosierdzia o 15.00 modlitwą koronki zawierzymy siebie i świat Miłosierdziu Bożemu.
 • W parafii Opatrzności Bożej w Inowrocławiu, o godz.14.00, sprawowana będzie Msza św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego (tzw. Msza św. trydencka).
 • O godz. 16.00, zapraszamy na kolejne spotkanie modlitewne z adoracją Najświętszego Sakramentu, modlitwą wstawienniczą i katechezą na temat siódmego przykazania Dekalogu: „Nie kradnij”, a następnie o 17.00 Eucharystia w czasie, której pragniemy modlić się szczególnie w intencji tegorocznych maturzystów, których zapraszamy serdecznie do wspólnej modlitwy wraz z ich bliskimi.
 1. We wtorek, 18 kwietnia:
 • Mszą św. o godz. 7.00 rozpocznie się Jerycho Różańcowe, które potrwa do środy rana w intencji o ciągłe nawracanie się nas samych i wszystkich Polaków.
 • Nasze parafianki, Martyna Majchrowska i Maja Oczachowska-uczennice SP 6, pod opieka Siostry katechetki Celiny Sochy OP, uczestniczyć będą w XXVI Międzynarodowym Ekumenicznym Konkursie Wiedzy Biblijnej „Jonasz” 2022/23 w Bielsku –Białej, życzymy powodzenia.
 1. W środę zapraszam na wieczorną Mszę Świętą o godz. 18.30 i Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 1. Stowarzyszenie SPES, które jest Organizacją katolicką, pomagającą rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji finansowej i opiekującym się dziećmi w ciężkim stanie klinicznym, zachęca do składania wniosków o roczne stypendium Stowarzyszenia SPES. Nabór wniosków trwa do 7 maja br. Szczegółowe informacje: dla-dzieci.spes.org.pl oraz na tablicy ogłoszeń pod chórem.
 1. W sobotę i niedzielę, 22-23 kwietnia w Gnieźnie, odbędą się uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha, głównego patrona Polski i Archidiecezji gnieźnieńskiej
  i Gniezna. Program i szczegóły uroczystości przedstawiono na plakacie pod chórem
  i stronie: www. archidiecezja.pl
 1. W minionym tygodniu chrześcijańskim pogrzebem pożegnaliśmy śp.: Lecha Hulisza, wieczny odpoczynek.

Polecajmy się opiece św. Józefa Oblubieńca NMP. Szczęść Boże