ogłoszenia parafialne – 23 kwietnia 2023

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY 

23 kwietnia 2023

 1. Na mocy decyzji Konferencji Episkopatu Polski w trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny.
 • W Gnieźnie doroczne uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha,
 • O godz. 14.00 w naszym kościele, Msza św. dla osób głuchych i niedosłyszących.
 1. W jutrzejszy poniedziałek przeniesiona uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski, naszej Archidiecezji i Gniezna.
 2. Jeszcze w tym tygodniu, we wtorek, 25 kwietnia, będziemy przeżywali także święto Świętego Marka Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw o Urodzaje.
 3. W piątek, 28 kwietnia:
 • 16.00 w kościele, próba dla dzieci pierwszokomunijnych.
 • 19.15 spotkanie Kręgu biblijnego.
 1. W kolejnych wydarzeniach obchodów Roku Jubileuszowego naszej parafii:
 • W sobotę, 29 kwietnia, z okazji Dnia Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego o godz. 17.00 w salce pod plebanią, odbędzie się spotkanie z p. Edmundem Mikołajczakiem autorem książki nt. stulecia parafii św. Józefa w Inowrocławiu. Podczas wojny do niemieckich obozów koncentracyjnych trafili księża związani z naszą parafią: bł. Stanisław Kubski, bł. Władysław Demski, Grzegorz Handke, Jan Szukalski, Henryk Malak. Zapraszamy.
 • 1 maja, Pielgrzymka do Narodowego Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu. Zapisy w zakrystii.
 • 6 maja, Maryjny rajd rowerowy do Matki Bożej Królowej Miłości i Pokoju Pani Kujaw w Markowicach, zapisy w zakrystii, szczegóły na naszej stronie internetowej.
 • Serdecznie dziękujemy za udział w Konkursie ” Parafia w obiektywie”. Mamy przyjemność poinformować, że uczestnicy zostali powiadomieni o rozstrzygnięciu konkursu  droga            e- mailową.  Serdecznie gratulujemy.
 1. Przyszłą niedzielę – ostatnią niedzielę kwietnia będziemy przeżywali w Kościele, jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczyna się też Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele.
 2. W minionym tygodniu chrześcijańskim pogrzebem pożegnaliśmy śp.Grzegorza Figla, śp. Ryszarda Nowakowskiego, śp.Janusza Twardygrosz i śp. Marię Graczyk. Wieczny odpoczynek.

 Polecajmy się opiece św. Józefa Oblubieńca NMP. Szczęść Boże