ogłoszenia parafialne – 30 kwietnia 2023

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY

30 kwietnia 2023

 1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele, jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczynają się też Kwartalne dni modlitw
  o powołania do służby w Kościele. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Gnieźnie.
 2. Wchodzimy w maryjny miesiąc maj:
 • W niedziele maja o godz. 7.10 śpiewamy Godzinki.
 • Gromadzimy się na tradycyjnych nabożeństwach majowych śpiewając Litanię Loretańską w kościele codziennie o godz. 18.00.
 • Żywy Różaniec zaprasza na śpiew i modlitwę maryjną przy Grocie Matki Bożej od poniedziałku do piątku o godz. 20.30 (z wyjątkiem dni świątecznych).
 • Zachęcamy do codziennych nabożeństw przy figurach na naszych wioskach.
 1. Jutro 1 maja, Pielgrzymka do Narodowego Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu. Rozpoczęcie o godz. 7.00 Mszą św. w kościele.
 2. We wtorek, 2 maja, przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. Modlitwą ogarniemy też rodaków żyjących poza granicami naszej ojczyzny. Nie zapomnijmy o wywieszeniu flag, aby w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.
 3. W kalendarzu liturgicznym pod datą 3 maja celebrujemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane według porządku niedzielnego. O godz. 07.10. śpiewamy Godzinki.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
 • W pierwszy czwartek miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 rozpocznie się Jerycho Różańcowe – całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne i o uświęcenie kapłanów.
 • W pierwszy piątek miesiąca uczcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. Spowiedź św. przed każdą Mszą św. i od godz. 18.00.
 • Pierwsza sobota miesiąca o godz. 06.40 śpiewamy Godzinki. Po Mszy św. o godz. 7.00 w kaplicy rozmyślanie i różaniec, a Księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną ( Ksiądz proboszcz odwiedzi chorych po domach w poniedziałek, 8 maja od godz.15.00).
 1. W sobotę, 6 maja, Maryjny rajd rowerowy do Matki Bożej Królowej Miłości i Pokoju Pani Kujaw w Markowicach, rozpoczęcie o godz. 10.00 przy kościele.
 2. W przyszłą niedzielę:
 • Słowo Boże będzie głosił misjonarz z naszej Archidiecezji, na co dzień pracujący w Kanadzie – ks. Sławomir Szwagrzyk, Rektor Katedry Najświętszego Serca Pana Jezusa w Whitehorse, Yukon.
 • Na Mszy św. o godz. 10.00 w katedrze gnieźnieńskiej, świecenia diakonatu przyjmą nasz praktykant kleryk Artur Gołańczyk i kleryk Piotr Mroczkowski, otoczmy ich swoja modlitwą.
 1. Próba dla dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii św., w piątek o godz. 16. 00 w kościele.
 2. W tym tygodniu patronują nam:
 • Wtorek, 2 maja – św. Atanazy (295-373), biskup i doktor Kościoła.
 • Czwartek, 4 maja – św. Florian (†304), męczennik z początku IV wieku, patron strażaków.
 • Sobota, 6 maja – św. św. Apostołowie Filip (†81-96) i Jakub (†62), należeli do Grona Dwunastu powołanego przez samego Jezusa.
 1. Witamy serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej wszystkich gości i kuracjuszy. Zapraszamy do uczestnictwa w Mszach św. i nabożeństwach.
 2. Przy wyjściu z kościoła można nabyć zakładkę do książki, na której znajduje się modlitwa jubileuszowa ułożona na stulecie istnienia naszej parafii oraz witraż z prezbiterium naszego kościoła. Ta pięknie przygotowana pamiątka stanowi swoistą cegiełkę, a zebrane w ten sposób pieniądze zostaną przeznaczone na organizację koncertu uwielbienia „Panie dobry jak chleb”, który tradycyjnie w uroczystość Bożego Ciała będzie miał miejsce w Parku Solankowym. Ponadto osoby i instytucje, które chciałyby wspomóc organizację tego wydarzenia mogą się kontaktować z księdzem Radosławem.
 3. 03 maja – biuro parafialne nie czynne.
 4. W minionym tygodniu chrześcijańskim pogrzebem pożegnaliśmy śp. Kazimierę Witkowską i sp. Helenę Smolińską. Wieczny odpoczynek.

 Polecajmy się opiece św. Józefa Oblubieńca NMP. Szczęść Boże.