ogłoszenia parafialne – 07 maja 2023

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY

7 maja 202

 1. W kolejną – piątą niedzielę Wielkanocy – Słowo Boże głosi misjonarz z naszej Archidiecezji, na co dzień pracujący w Kanadzie – ks. Sławomir Szwagrzyk, Rektor Katedry Najświętszego Serca Pana Jezusa w Whitehorse, Yukon. Na Mszy św. o godz. 10.00 w katedrze gnieźnieńskiej, świecenia diakonatu przyjmą nasz praktykant kleryk Artur Gołańczyk i kleryk Piotr Mroczkowski.
 2. Jutro przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika.
 3. W środę, 10 maja, liturgii w kolejnym etapie formacji drogi neokatechumenalnej – etap ,,Ojcze Nasz„, przewodniczyć będzie ks. Abp. Wojciech Polak Prymas Polski.
 4. Próby dla dzieci komunijnych w czwartek i piątek o godz. 16.00. W tym roku I Komunia św. odbędzie się w naszej parafii 21 maja, na Mszy św. o godz. 9.00.
  Osoby niezwiązane z tą uroczystością, prosimy by wybrały inną godz. Mszy św.
 5. W piątek, po wieczornej Mszy św. Krąg biblijny w salce pod plebanią.
 6. W sobotę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską. O godz. 6.40 śpiewamy Godzinki. Nabożeństwo Fatimskie o godz. 18.00 (różaniec, a po Mszy św. wieczornej procesja do Groty, z litanią do Matki Bożej).
 7. W przyszłą niedzielę:
 • O godz. 16.00, kolejne spotkanie modlitewne z adoracją Najświętszego Sakramentu, modlitwą wstawienniczą i katechezą na temat ósmego przykazania Dekalogu: „Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu twemu”,  a następnie o godz. 17.00 Eucharystia z młodymi i za młodych.
 • Po Mszach św. będzie można ponownie nabyć pamiątkowe jubileuszowe zakładki do książek.
 1. Nabożeństwa majowe w kościele o godz. 18.00. Żywy Różaniec zaprasza na modlitwę maryjną przy Grocie Matki Bożej od poniedziałku do piątku o godz. 20.30, a w Sławęcinie modlitwa przy figurze Matki Bożej w czwartek o godz.20.00.
 2. W gablocie ogłoszeń znajdują się terminy majowych spotkań w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.
 3. W konkursie „Parafia w obiektywie”: I miejsce zajęła p. Katarzyna Ochocka,  II miejsce p. Maria Lewandowska, III miejsce p. Iwona Laskowska. Gratulujemy, zapraszamy po odbiór nagród do zakrystii.
 4. W minionym tygodniu chrześcijańskim pogrzebem pożegnaliśmy śp. Jolantę Waszak i śp. Alicję Foremską. Wieczny odpoczynek.

Polecajmy się opiece św. Józefa Oblubieńca NMP. Szczęść Boże.