ogłoszenia parafialne – 21 maja 2023r.

 

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

21 maja 2023

 

 1. Dzisiaj grupa 51 dzieci z naszej parafii na Mszy św. o godz. 9.00 przystępuje do I Komunii św. Módlmy się, by nieustannie wzrastały w miłości do Jezusa Eucharystycznego. W ramach Białego Tygodnia dzieci do piątku włącznie gromadzą się na Mszy św. o godz. 17.00.

 

 1. W kalendarzu liturgicznym pod datą 24 maja umieszczone zostało specjalne liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych.

 

 1. Z inicjatywy papieża Benedykta XVI w najbliższą środę modlimy się też za Kościół w Chinach.

 

 1. W piątek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg przywołał już do siebie.
  Po wieczornej Mszy św. Krąg biblijny w salce pod plebanią.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 28 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki:
 • Na Mszę św. o godz.11.00 zapraszamy dzieci, które mają rocznice Komunii św., próba przygotowująca do uroczystości w piątek o godz.16.00.
 • Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź
  i Komunię św. wielkanocną.
 • W tym dniu przypada też 42. rocznica śmierci Błogosławionego Stefana Wyszyńskiego.

 

 1. Nabożeństwa majowe w kościele o godz. 18.00. Żywy Różaniec zaprasza na modlitwę maryjną przy Grocie Matki Bożej od poniedziałku do piątku o godz. 20.30.
  W Sławęcinku modlitwa przy figurze Matki Bożej w środę o godz.19.00, a w Sławęcinie w czwartek o godz. 20.00. W niedziele maja o godz. 7.10 śpiewamy Godzinki.

 

 1. Tym tygodniu patronuje nam w piątek, 26 maja – św. Filip Nereusz (1515-1595), wychowawca młodzieży i opiekun ludzi chorych, którym poświęcił się bez reszty.

 

 1. W piątek w Bielsku Białej zostały ogłoszone wyniki Międzynarodowego Ekumenicznego Konkursu Wiedzy Biblijnej Jonasz – życie Mojżesza. Nasze parafianki – uczennice z SP 6 Maja Oczachowska i Martyna Majchrowska zajęły II miejsce  ex aepuo, na 77 uczestników. Konkurs obejmował znajomość Księgi Wyjścia, Liczb, Powtórzonego Prawa. Etap szkolny i rejonowy był w Inowrocławiu, finał w Bielsku Białej.  Gratulujemy Martynie i Mai wielkiego zwycięstwa. Dziękujemy s. Celinie za zaangażowanie i pomoc w zgłębianiu Biblijnej wiedzy.

 

 1. W minionym tygodniu chrześcijańskim pogrzebem pożegnaliśmy śp. Karola Ziętarę. Wieczny odpoczynek.

 

 Polecajmy się opiece św. Józefa Oblubieńca NMP. Szczęść Boże.