ogłoszenia parafialne – 28 maja 2023r.

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

28 maja 2023

 1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy:
 • Na Mszy św. o godz. 11.00 I rocznica Komunii św.
 • Odpust w Parafii Świętego Ducha w Inowrocławiu o godz. 12.30
 • 19.30. Wspólnota Męskiego Różańca zaprasza na nabożeństwo majowe pod figurą Matki Bożej u zbiegu ulic Wierzbińskiego i Rąbińskiej.
 1. Jutro, w poniedziałek, 29 maja (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.
 2. Osoby przygotowujące się do sakramentu bierzmowania (II rok formacji), które nie były w dwóch wcześniejszych terminach na spotkaniu formacyjnym w maju,a wyrażają pragnienie przyjęcia tego sakramentu, zapraszamy na spotkanie we wtorek o godz. 17.30.
 3. W środę, 31 maja, przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.
 4. W tym tygodniu wchodzimy w miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie o godz.18.00 będziemy celebrowali nabożeństwa czerwcowe.
 5. W czwartek, 1 czerwca, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Obchodzimy w tym dniu też Międzynarodowy Dzień Dziecka.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
 • W pierwszy czwartek miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 rozpocznie się Jerycho Różańcowe – całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu o nowe powołania kapłańskie, misyjne, zakonne i o uświęcenie kapłanów.
 • W pierwszy piątek miesiąca uczcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. Spowiedź św. przed każdą Mszą św. i od godz. 18.00.
 • W pierwszą sobotę miesiąca, 3 czerwca:
 • O godz.6.40 śpiewamy Godzinki, a po Mszy św. o godz.7.00, księża odwiedzą chorych parafian z posługą sakramentalną w domach. Dodatkowo odwiedziny chorych przed wakacjami w piątek, 23 czerwca ks. Radosław, a w sobotę, 24 czerwca ks. Kamil i ks. proboszcz.
 • Patronują nam – św. św. Karol Lwanga i jego towarzysze (†1886), męczennicy z Ugandy w Afryce, którzy oddali życie dla Chrystusa.
 1. W przyszłą niedzielę, 4 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Jednocześnie będzie to doroczny Dzień dziękczynienia.
 2. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wsparli organizację Koncertu Uwielbienia „Panie dobry jak Chleb” w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, 8 czerwca o godz.19.00 w Parku Solankowym. Został on objęty honorowym patronatem Abp. Wojciecha Polaka Prymasa Polski. Osoby i instytucje, które chciałyby jeszcze pomóc w przeprowadzeniu tego spotkania mogą kontaktować się z ks. Radkiem.
 3. Serdecznie zapraszamy na „Męski Wypad Offline”, czyli spływ kajakowy na rzece Noteć dla ojców z synami, który będzie miał miejsce na rozpoczęcie wakacji, w sobotę 24 czerwca. W planie także m.in. Eucharystia i ognisko. Wszelkich informacji udziela ks. Radek.
 4. III Redemptorystowska Pielgrzymka Rowerowa od 30 czerwca 3 lipca Toruń-Jasna Góra, opcja druga od 30 czerwca do 6 lipca Toruń- Jasna Góra-Tuchów. Zapisy  w parafii św. Józefa w Toruniu, szczegóły na plakacie pod chórem.
 5. W minionym tygodniu chrześcijańskim pogrzebem pożegnaliśmy śp. Bożenę Rezmerską-Cierczek. Wieczny odpoczynek.

Polecajmy się opiece św. Józefa Oblubieńca NMP. Szczęść Boże.