Ogłoszenia parafialne – 18 czerwca 2023

JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

18 czerwca 2023

 

 1. Dzisiaj o godz. 16.00 ostatnie już spotkanie muzyczno-modlitewne z adoracją Najświętszego Sakramentu, modlitwą wstawienniczą i katechezą ojca Tomasza – franciszkanina na temat dwóch ostatnich przykazań Dekalogu. Składamy jednocześnie serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przez kolejne miesiące uczestniczyli w tych spotkaniach, a zwłaszcza osobom zaangażowanym w ich przygotowanie i przebieg: pani Kindze oraz panom Piotrowi i Darkowi.
 2. Nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 18.00.
 3. We wtorek:
 • Mszą św. o godz. 7.00 rozpocznie się Jerycho Różańcowe, które potrwa do środy rana, w intencji, o ciągłe nawracanie się nas samych i wszystkich Polaków.
 • Przypada Międzynarodowy Dzień Uchodźcy.
 1. W środę wspominamy św. Alojzego Gonzagę, zakonnika, który obok św. Stanisława Kostki jest patronem katolickiej młodzieży.
 2. Czwartek:
 • O godz. 15.00 skrutinium podsumowujące dla przygotowujących się do bierzmowania (I rok formacji). Prosimy wszystkich o zabranie kontrolek i dostarczenie brakujących dokumentów. Po Mszy św. wieczornej natomiast (godz. 19.15) zapraszamy na spotkanie w kościele osoby, które pomyślnie zaliczyły skrutinium (II rok formacji) i we wrześniu przystąpią do sakramentu bierzmowania.
 • Spotkanie Kręgu biblijnego o godz.19.15 w salce pod plebanią.
 1. W piątek, będziemy obchodzili Dzień Ojca. Modlitwa na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego z prośbą o błogosławieństwo na czas wakacji na Mszy św. o godz.17.00.
 2. W sobotę, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi.
 3. Odwiedziny chorych przed wakacjami: w piątek, 23 czerwca ks. Radosław, a w sobotę, po Mszy św. porannej, ks. Kamil i ks. proboszcz
 4. W ramach obchodów Jubileuszu naszej parafii, przez całą przyszłą niedzielę, delegacja Sióstr Służebniczek NMP i Siostry z naszej parafii, towarzyszyć nam będą słowem i modlitwą przez wstawiennictwo bł. Edmunda Bojanowskiego- Ojca Założyciela tego zakonu. Uroczyste wprowadzenie Jego relikwii do kościoła odbędzie się na Mszy św. o godz. 12.15. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Wszystkim  wiernym i Wspólnotom Neokatechumenalnym serdecznie dziękujemy  za

złożone ofiary na relikwiarz Błogosławionego.

 1. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp.Teresę Kopeć, śp. Wawrzyńca Prusa, śp. Romana Kanarka, śp. Krystynę Krzewina, śp.Grażynę Pietrzak, śp. Henryka Wypijewskiego. Wieczny odpoczynek.

Polecajmy się opiece św. Józefa Oblubieńca NMP. Szczęść Boże.