ogłoszenia parafialne 25 czerwca 2023

DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU  

25 czerwca 2023

 

 1. Dzisiaj w parafii gościmy Delegację Sióstr ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Niepokalanego Poczęcia NMP, które wraz z Siostrami z naszej parafii, towarzyszą nam słowem i modlitwą przez wstawiennictwo bł. Edmunda Bojanowskiego- Ojca Założyciela tego zakonu. Uroczyste wprowadzenie Jego relikwii do kościoła i umieszczenie w relikwiarzu odbędzie się na Mszy św. o godz. 12.15. Relikwiarz przedstawia Błogosławionego otoczonego grupą wiejskich dzieci, dla których zakładał ochronki. Jest płaskorzeźbą wykonaną przez inowrocławskiego artystę plastyka
  Andrzeja Prokopiuka, w technice własnej uprawianej przez twórcę relikwiarza.
 2. We wtorek, wspomnienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 06.40 śpiewamy godzinki.
 3. W środę patronuje nam św. Ireneusz, biskup Lyonu, wykształcony teolog, obrońca tradycji apostolskiej i męczennik, Ojciec i doktor Kościoła.
 4. W czwartek, przypada Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 7.00, 17.00 i 18.30.
 5. Kończy się czerwiec, ostatnie nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa do piątku włącznie o godz. 18.00.
 6. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 6.40 śpiewamy Godzinki, a po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.
 7. Od soboty, 1 lipca ulega zmianie porządek Mszy św. w dni powszednie, nie będzie Mszy św. o godz. 17.00. i 18.30., a w to miejsce jedna o godz. 19.00.
  W niedziele bez zmian tj. o godz. 7.30., 9.30., 11.00., 12.15., 17.00. i 18.30.
 8. W miesiącu lipcu i sierpniu godziny otwarcia biura parafialnego: we wtorek i sobotę w od godz. 9.00 do 10.00, a w czwartek od godz. 18.00-19.00.
 9. W imieniu ks. Kustosza zapraszamy serdecznie na uroczystości odpustowe do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Miłości i Pokoju Pani Kujaw w Markowicach. Sumie odpustowej, w niedzielę 2 lipca o godz. 12.00., przewodniczył będzie ks. Abp Wojciech Polak Prymas Polski. Odpust dla chorych 9 lipca o godz. 15.00.
 10. Wszystkim solenizantom i jubilatom, kuracjuszom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela. Tym, którzy rozpoczynają letni wypoczynek udanych wyjazdów, życzymy umocnienia sił fizycznych i duchowych, a także szczególnego doświadczenia obecności Boga w pięknie stworzonego świata.
 11. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy: śp. Czesławę Sosnowską. Wieczny odpoczynek.

 

Polecajmy się opiece św. Józefa Oblubieńca NMP. Szczęść Boże.