ogłoszenie parafialne – 2 lipca 2023

TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

2 lipca 2023

 

 1. Dziś pierwsza lipcowa niedziela – uroczystości odpustowe w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Miłości i Pokoju Pani Kujaw w Markowicach. Sumie o godz. 12.00., przewodniczył będzie ks. Abp Wojciech Polak Prymas Polski. Odpust dla chorych 9 lipca o godz. 15.00.
 2. Od 1 lipca, teraz na pobyt stały, swoje praktyki diakońskie w naszej parafii kontynuuje dk. Artur Gołańczyk. Życzymy mu, aby u nas się dobrze czuł i odpowiednio przygotował się do święceń kapłańskich.
 3. W poniedziałek, obchodzimy święto kolejnego Apostoła – św. Tomasza.
 4. W pierwszy czwartek miesiąca, liturgiczne wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, po Mszy św. o godz. 7.00 rozpocznie się Jerycho Różańcowe – całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne i o uświęcenie kapłanów.
 5. W pierwszy piątek miesiąca uczcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. Spowiedź św. pół godziny przed każdą Mszą św.
 6. Pielgrzymki:
 • W sobotę, 8 lipca, Piesza XIX Pielgrzymka Diecezji Bydgoskiej, podążając pątniczym szlakiem do Jasnogórskiej Pani, zatrzymuje się w naszej parafii, na Mszę św. o godz.11.00. i krótki odpoczynek. W tym dniu trasa Złotniki Kujawskie- Kruszwica. Zapraszamy do wspólnej modlitwy z pielgrzymami.
 • Ruszyły zapisy na tegoroczną Pieszą Pielgrzymkę Archidiecezji Gnieźnieńskiej na Jasną Górę. W tym roku hasłem są słowa: „Kim jest Ta?”. Dołączyć można do grup regionalnych – kolorowych albo grup promienistych. Pielgrzymka wyruszy 28 lipca i potrwa jak zawsze do 6 sierpnia. Zapisy: www.ppag.pl/zapisy.
 1. W miesiącu lipcu i sierpniu:
 • Biuro parafialne: we wtorek i sobotę w od godz. 9.00 do 10.00, a w czwartek od godz. 18.00-19.00.
 • Msze św. w dni powszednie o godz. 7.00 i 19.00.
  W niedziele bez zmian tj. o godz. 7.30., 9.30., 11.00., 12.15., 17.00. i 18.30.
 1. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy:
  śp. Lubomirę Zielińską oraz śp. ks. Cezarego Sierakowskiego, wikariusza
  w parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Wągrowcu z naszej Archidiecezji. Wieczny odpoczynek.

Polecajmy się opiece św. Józefa Oblubieńca NMP. Szczęść Boże.