Ogłoszenia parafialne – 30 lipca 2023

SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 30 lipca 2023

 1. Rozpoczynamy miesiąc sierpień. W tym miesiącu tysiące pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Wspierajmy ich modlitwą. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu.

 2. We wtorek przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią Świętego Franciszka z Asyżu. Tego samego dnia mija 79. rocznica wybuchu powstania warszawskiego.

 3. We wtorek rozpoczynają się także Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie, które będą trwały do niedzieli.

 4. W pierwszy czwartek miesiąca Mszą św. o godz. 7.00 rozpocznie się Jerycho Różańcowe – całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne i o uświęcenie kapłanów.

 5. W pierwszy piątek miesiąca uczcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. Spowiedź św. od 18:30 do 19:00.

 6. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 6.40 śpiewamy Godzinki, a po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP w kaplicy Bożego Ciała.

 7. W przyszłą niedzielę przypada święto Przemienienia Pańskiego, które jest świętem radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich.

 8. W tym tygodniu patronują nam:

 • Poniedziałek – św. Ignacy z Loyoli (1491-1556), prezbiter, wybitny teolog, dla którego najważniejszy był radykalizm chrześcijański, wielki założyciel zakonu jezuitów (wspomnienie obowiązkowe).

 • Wtorek, 1 sierpnia – św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), biskup
  i doktor Kościoła, gorliwy spowiednik, misjonarz i kaznodzieja, jeden
  z największych pisarzy chrześcijańskich, założyciel zgromadzenie ojców redemptorystów (wspomnienie obowiązkowe).

 • Piątek, 4 sierpnia – św. Jan Maria Vianney (1786-1859), prezbiter, proboszcz, gorliwy spowiednik, który miłością, surową pokutą i wytrwałą modlitwą dokonał cudu nawrócenia swojej parafii w Ars koło Lyonu (wspomnienie obowiązkowe).

 1. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Halinę Batkowską oraz śp. Mariannę Sieradzką. Wieczny odpoczynek.

Polecajmy się opiece św. Józefa Oblubieńca NMP. Szczęść Boże.