ogłoszenie parafialne – 27 sierpnia 2023

DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
27 sierpnia 2023

 1. Wakacje, urlopy dobiegają końca. Niech dzisiejsza niedzielna Eucharystia będzie osobistym spotkanie z Panem na Łamaniu Chleba.
 2. Decyzją Władz zakonnych Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP- s. M.Estera sł. M z placówki w naszej parafii, z dniem jutrzejszym zostaje przeniesiona na nową placówkę w Zakopanem. Dziękujemy Siostrze za dziewięcioletnią pracę, zwłaszcza troskę o dekoracje kwiatowe w kościele, pomoc w przygotowaniu sakramentalnym dzieci pierwszokomunijnych czy inne posługi dla wspólnoty parafialnej. Bóg zapłać. Niech w nowym miejscu towarzyszy jej zdrowie, błogosławieństwo Boże, wstawiennictwo NMP i opieka św. Józefa. Natomiast do naszej wspólnoty zakonnej przybywa s. M. Donata sł. M. Życzymy jej wielu łask Bożych.
 3. W piątek, 1 września:
 • Przypada 84. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej.
 • Z inicjatywy papieża Franciszka w Kościele obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia.
 • Pierwszy piątek-spowiedź św. przed każdą Mszą św. i od  18.00.
 1. W sobotę, 2 września przypada pierwsza sobota miesiąca:
 • 6.40. Godzinki i Msza św., po niej nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP w kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu.
 • Po Mszy św. o godz. 7.00, kapłani udadzą się do chorych w domach.
 1. W dniach od soboty 2 do soboty 9 września w Kaplicy Bożego Ciała odbędzie się po raz dziewiąty Jerycho Różańcowe, siedmiodniowa, nieprzerwana adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy wszystkich zatroskanych o dobro naszego miasta i ojczyzny do włączenia się w tę modlitwę. Szczegóły i kontakt organizacyjny na afiszu. Wejście w ciągu dnia przez kościół, w nocy bezpośrednio do kaplicy.
 2. W przyszłą niedzielę Dożynki parafialne na Mszy św. o godz.9.30.
 3. W tym tygodniu w liturgii:
 • W poniedziałek, św. Augustyna (354-430)- syna św. Moniki.
 • We wtorek, wspominamy Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela.
 1. Po okresie wakacyjnym:
 • Od 1 września, wraca Msza św. o godz. 17.00. (oprócz soboty). Msze św. od poniedziałku do piątku o godz. 7,00 – 17,00  18,30.  W sobotę godz. 7,00 – 18,30.
 • Od 4 września, Biuro parafialne ( zmiany/aktualizacja) czynne:
 • Do południa: wtorek, środa i sobota od godz. 9.00 do 10.00
 • Wieczorem: czwartek od godz. 18.00 do 19.00.
 • 9. Pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy śp. Andrzeja Soszyńskiego i śp. Wojciecha Słaboszewskiego. Zmarł śp. ks. Gabriel Kozikowski, emerytowany proboszcz parafii pw. św. Mikołaja w Bardzie. Uroczystości pogrzebowe we wtorek 29 sierpnia w farze we Wrześni o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek.

Polecajmy się opiece św. Józefa Oblubieńca NMP. Szczęść Boże.