Ogłoszenia parafialne – 24 września 2023

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU  24 września 2023

 

 1. Dzisiejsza niedziela w Kościele jest przeżywana jako Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Ten dzień ma nas uwrażliwić na doświadczanie niesprawiedliwości, krzywdy i często na nieludzki los tych, którzy z różnych powodów opuszczają swoją ojczyznę, poszukują dla siebie i swoich bliskich bezpiecznego miejsca w innych krajach. Osobistymi modlitwami obejmijmy ludzi, którzy opuścili swój dom rodzinny przez toczące się wojny, prześladowania i terror.
 2. We wtorek po mszy świętej o 18.30 nabożeństwo ku czci naszego patrona św. Józefa, a w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 3. W piątek o 19.15 w salce pod plebanią Krąg Biblijny.
 4. W przyszłą niedzielę wchodzimy w październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcamy do udziału w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy celebrowali codziennie o godz. 18.00.
 5. W zakrystii można odbierać deklaracje kandydata do bierzmowania dla uczniów klas 8 szkół podstawowych i starszych, którzy pragną rozpocząć przygotowanie do bierzmowania w naszej parafii. Deklaracje te można składać do przyszłej niedzieli w zakrystii.
 6. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • Środa, 27 września – św. Wincenty a Paulo (1581-1660), prezbiter, „duszpasterz galerników”, założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy – lazarystów i Sióstr Miłosierdzia – szarytek, które oddają się różnorakiej posłudze chorym, ubogim i opuszczonym (wspomnienie obowiązkowe).
 • Czwartek, 28 września – św. Wacław (ok. 903-935?), książę czeski, który zginął za wiarę w Chrystusa z rąk swego brata, poganina; jest patronem Czech (wspomnienie obowiązkowe).
 • Piątek, 29 września – św. św. Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafał, najwięksi wśród aniołów z powodu szczególnych zadań, jakie Pan Bóg im powierza (święto).
 • Sobota, 30 września – św. Hieronim (ok. 345-419 lub 420), prezbiter, doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy tłumaczenie Pisma Świętego na język łaciński (wspomnienie obowiązkowe).
 1. Pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy w minionym tygodniu
  śp. Krystyna Nowak, Andrzej Władyczyński, Aleksander Pawłowski, Maria Lewandowska i Piotr Mydlarski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Polecajmy się opiece św. Józefa Oblubieńca NMP. Szczęść Boże.