ogłoszenia parafialne – 01 październik 2023

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
1 października 2023

 1. Dzisiaj w kościołach i wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy Miesiąc Różańcowy. W naszym kościele:
 • Nabożeństwo różańcowe codziennie o godz.18.00.
 • Nabożeństwa różańcowe dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki  o godz. 16.30.
 • W październikowe niedziele śpiewamy Godzinki o godz. 7.10.
 • Mija termin składania deklaracje uczniów klas 8 i starszych, którzy pragną rozpocząć w naszej parafii przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Zainteresowane osoby prosimy o podejście po Mszy św. do zakrystii.
 1. W sobotę, 7 października – wspomnienie NMP Różańcowej. W naszej wspólnocie odpust parafialny. Suma odpustowa o godz. 18.00, odprawi ją i homilię wygłosi ks. Bp Radosław Orchowicz.  W modlitwie towarzyszyć nam będzie Towarzystwo Śpiewu „Halka”. Inowrocławski Chór, podobnie jak nasza parafia, w tym roku obchodzi 100-lecie swego istnienia. Podczas Mszy św. dzieciom pierwszokomunijnym poświęcimy różańce, a także wręczymy upominki dzieciom, które przygotowały kapliczki dla Maryi. Po Mszy św. procesja różańcowa wokół kościoła. Wszystkich serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 2. W tym tygodniu:
 • Pierwszy czwartek miesiąca. Mszą św. o godz. 7.00 rozpocznie się Jerycho Różańcowe – całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne i o uświęcenie kapłanów.
 • Pierwszy piątek miesiąca. Czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. Spowiedź św. przed każdą Msza św. i od godz.18.00 do 18.30.
 • Pierwsza sobota miesiąca. O godz. 6.40 śpiewamy Godzinki, a po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP w kaplicy Bożego Ciała.
 • Po rannej Mszy św. kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną w domach.
 1. Zapraszamy na pielgrzymki:
 • Piesza Pielgrzymka Młodych do Markowic. Wyruszy w sobotę, 14 października, o godz. 8.30 z Parafii pw. Zwiastowania NMP w Inowrocławiu. Msza św. w sanktuarium o godz. 13.00. Szczegóły i zapisy u ks. Michała Owczarczaka Rejonowego Duszpasterza Młodzieży.
 • W trosce o powołania kapłańskie, ksiądz Prymas zaprasza diecezjan do wspólnej modlitwy w tej intencji u grobu św. Wojciecha w Gnieźnie. Nasz dekanat zaproszony jest 26 października na godz. 18.00. Z parafii naszej autokar wyruszy o godz. 15.30, powrót ok. godz. 21.30. Koszt po stronie parafii. Zapraszamy serdecznie. Zapisy w zakrystii.
 1. W liturgii Kościoła:
 • Poniedziałek, wspominamy św. św. Aniołów Stróżów.
 • Środa, wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.
 • Czwartek, wspomnienie św. s. Faustyny Kowalsiej. Tego dnia odpust o godz.15.00 w Parafii pw. Chrystusa Miłosiernego na Rąbinie w Inowrocławiu.
 1. Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży AG, dziękuje wszystkim Parafianom za zebrane w czasie udzielania sakramentu bierzmowania ofiary. Przekazano 703,60zł. na Diecezjalny Fundusz Młodzieżowy.
 2. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy
  śp. Piotra Mydlarskiego i śp. Grzegorza Berkowskiego. Zmarł śp. ks. prałat Bronisław Kaczmarek, wikariusz generalny diecezji bydgoskiej oraz proboszcz parafii Świętej Trójcy w Bydgoszczy (brat naszego ks. Dziekana). Msza św. pogrzebowa we wtorek, 3 października, o godz. 11.30 w kościele Chrystusa Króla w Bydgoszczy, a po niej ceremonia pogrzebowa na cmentarzu parafialnym. Dobry Jezu, a nasz Panie.

Polecajmy się opiece św. Józefa Oblubieńca NMP. Szczęść Boże.