ogłoszenia parafialne 19 listopada 2023

TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
19 listopada 2023
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1.  Dzisiejsza niedziela w Kościele powszechnym obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich:
  • O godz. 15.30, w kościele, w ramach obchodów Roku Jubileuszowego naszej parafii wystąpią Chór kameralny PRO ARTE pod dyrekcją Moniki Wilkiewicz i Grażyny Wolter oraz obchodzący także w tym roku 100-lecie działalności Chór Halka Inowrocław pod dyrekcją Waldemara Szafrańskiego (szczegóły na plakacie)

  • Odpust św. Elżbiety Węgierskiej w Orłowie o godz. 12.00.

  • W parafii Opatrzności Bożej o godz.14.00 tzw. „Msza trydencka”

  1. Dla młodych przygotowujących się do sakramentu bierzmowania Eucharystia o godz. 17.00, a po niej spotkanie w kościele.

  2. We wtorek, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. O godz. 6.40 śpiewamy Godzinki. Po Mszy św. o godz. 17.00 spotkanie Bractwa św. Wojciecha w salce pod plebanią. Zapraszamy mężczyzn pragnących wstąpić do Bractwa.

  3. Zaś w środę, przypada liturgiczne wspomnienie św. Cecylii. Wszystkim zaangażowanym w troskę o muzykę kościelną w naszej parafii, panom organistom, scholi, kantorkom składamy serdeczne podziękowanie za całoroczną posługę i życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa w dalszej posłudze.

5.   W czwartek, o godz. 9.00 Jubileusz 70-lecia Szkoły Medycznej
w Inowrocławiu.

6.  Spotkanie Kręgu biblijnego w piątek o godz.19.15.

7. W sobotę, w kaplicy Chrystusa Króla Wszechświata w Sanatorium „Modrzew” o godzi 16.30 Msza św. odpustowa w intencji Zarządu, Pracowników i Kuracjuszy.

8. Z wolna zbliżamy się do końca obecnego roku liturgicznego. Przyszła niedziela, 26 listopada, to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed kolejnym Adwentem. Siostry Służebniczki rozprowadzać będą kalendarze, celem szerzenia kultu bł. Edmunda Bojanowskiego.

9. Kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do chorych w domach
16 grudnia, (nie będzie odwiedzin w pierwszą sobotę miesiąca grudnia).

10. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na Pomoc Kościołowi
na Wschodzie.

11. W minionym tygodniu pogrzebem chrześcijańskim pożegnaliśmy: śp. Marię Magdalenę Adaszyńską, śp. Jolantę Kwiatkowską, śp. Wojciecha Waszkiewicza.

Wieczny odpoczynek.

Polecajmy się opiece św. Józefa Oblubieńca NMP. Szczęść Boże.

W SOBOTĘ,

25 LISTOPADA 2023R,

W KAPLICY CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

W SANATORIUM „MODRZEW”

O GODZ. 16.30

MSZA ŚW. ODPUSTOWA

W INTENCJI ZARZĄDU, PRACOWNIKÓW

I KURACJUSZY.

PRZEWODNICZY KS. PAWEŁ BUCKI, KAPELAN SZPITALA W INOWROCŁAWIU

ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ MODLITWY