ogłoszenia parafialne – 17 grudnia 2023r.

3 NIEDZIELA ADWENTU, czyli Gaudete

17 grudnia 2023

 

 1. „Radujcie się w Panu!” – słowa antyfony na wejście wskazują, że dzisiejsza niedziela, to niedziela radości, że Pan już jest blisko:
 • O godz. 16.00 „Spotkanie z Jezusem”, modlitewno – muzyczny wieczór uwielbienia u św. Józefa. Następnie o godz. 17.00 niedzielna Eucharystia z ostatnim Słowem Adwentowym dla młodych i spotkanie w kościele. Szczegóły kolejnych spotkań na plakatach.
 • W parafii Opatrzności Bożej o godz.14.00 tzw. „Msza trydencka” .
 1. We wtorek Mszą św. o godz. 7.00 rozpocznie się Jerycho Różańcowe, które potrwa do środy rana w intencji o ciągłe nawrócenie się nas samych i wszystkich Polaków.
 2. Zapraszamy:
 • Od poniedziałku do piątku na jutrznię o godz. 5.45 w salce pod plebanią.
 • Roraty dla dzieci w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.00, a dla dorosłych o godz.6.30 (nie będzie wtedy Mszy św. o godz.7.00) w środę (liturgia Wspólnota Neokatechumenalna) i w  sobotę z zakończeniem Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
 1. W każdą środę, w salce pod plebanią spotkanie Grupy AA Wspólny Dom o godz. 17.00.
 2. Do świąt Bożego Narodzenia coraz bliżej. Prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę, może nie być możliwości w niedzielę, dlatego dodatkowo spowiedź adwentowa w czwartek, piątek i sobotę od godz. 18,00-18.30.
 3. W piątek na Mszy św. o godz. 17.00, harcerze 73 Inowrocławskiej Drużyny Harcerskiej „Niezłomni” przyniosą Betlejemskie Światło Pokoju.
 4. W przyszłą niedzielę:
 • Tylko Msze św. dopołudniowe ( nie będzie Mszy św. o godz. 17.00  i 18.30).
 • Wigilia Bożego Narodzenia ze szczególnie przeżywanym wieczorem: zacznijmy tę wieczorną celebrację w gronie rodziny wspólna modlitwą, wzajemnym pojednaniem, przełamaniem się opłatkiem i złożeniem serdecznych życzeń.
 • Imieniny długoletniego proboszcza naszej parafii +ks. Adama Fabianowskiego oraz rocznica urodzin +ks. Antoniego Balcerzaka, polecajmy ich w naszych modlitwach.
 • Przyjdźmy na Pasterkę o północy.
 1. Msze św. w dzień Narodzenia Pańskiego i w święto św. Szczepana, pierwszego męczennika tak jak w każdą niedzielę.
 2. W Nowy Rok, Msza św. o północy (kościół św. Barbary), stąd nie będzie Mszy św. porannej o godz.7.30 i dalej jak w każdą niedzielę.
 3. Pożegnaliśmy w minionym tygodniu: śp. Janinę Łuczak i śp. Kornela Zielińskiego. Wieczny odpoczynek.

Polecajmy się opiece św. Józefa Oblubieńca NMP. Szczęść Boże.