ogłoszenia parafialne – 24 grudnia 2023

4 NIEDZIELA ADWENTU

24 grudnia 2023

  1. To już ostatnia niedziela adwentowego przygotowania na przyjście Pana, a jednocześnie Wigilia Bożego Narodzenia. Postarajmy się pięknie i po chrześcijańsku przeżyć ten dzisiejszy, szczególny wieczór. Niech to będzie czas pojednania i przebaczenia w naszych domach i rodzinach. Od tego gestu pojednania, wspólnej modlitwy i podzielenia się opłatkiem rozpocznijmy wigilijną wieczerzę.
  2. W związku z przypadającą dzisiaj Wigilią Bożego Narodzenia nie będzie wieczornych Mszy św. o godz. 17.00 i 18.30.
  3. Pasterka o północy. Poprzedzi ją śpiew Martyrologium o Narodzeniu Pańskim.
  4. Jutro, w poniedziałek 25 grudnia, uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego, podobnie w drugi dzień świąt, w święto św. Szczepana, pierwszego męczennika, we wtorek, 26 grudnia.
  5. W środę, 27 grudnia, w dzień św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Natomiast w czwartek, 28 grudnia – w święto Świętych Młodzianków Męczenników.
  6. W przyszłą niedzielę święto Świętej Rodziny, ostatni dzień Roku Pańskiego 2023. Po południu będzie jedna Msza św. o godz. 17.00 z nabożeństwem dziękczynno – przebłagalnym. Nie będzie Mszy św. wieczornej o godz. 18.30. Natomiast 15 minut przed północą zbierzemy się przy Krzyżu Tysiącleci, aby z modlitwą i słowem Bożym przejść w Nowy Rok 2024, następnie w kościele św. Barbary będzie Msza św. w pierwszych chwilach tego roku w intencji parafian.
  7. W Nowy Rok nie będzie Mszy św. porannej o godz.7.30 i dalej jak w każdą niedzielę.
  8. Najbliższe odwiedziny chorych w domach z posługa sakramentalną w sobotę, 3 lutego, zamiast kolędowej  pierwszej soboty stycznia.
  9. Kolędę – odwiedziny duszpasterskie rozpoczniemy po Nowym Roku.
  10. W Trzech Króli, 6 stycznia, na godz. 16.00 zapraszamy na śpiew kolęd przy żłóbku i wręczenie dzieciom nagród za uczestnictwo w roratach, prosimy by już teraz przynosiły do zakrystii plansze adwentowe.

Polecajmy się opiece św. Józefa Oblubieńca NMP. Szczęść Boże.