Pielgrzymka na Podkarpacie (15-19.06.2024)

Pielgrzymka na Podkarpacie

Historia bł. rodziny Ulmów

Święty Krzyż – Markowa – Przeworsk – Łańcut – Dukla Iwonicz-Zdrój – Haczów – Krosno – Odrzykoń – Kombornia – Rzeszów

Zapraszamy Parafian na pielgrzymkę szlakiem Bł. Rodziny Ulmów na Podkarpacie:

DZIEŃ 1
Zbiórka uczestników o godz. 6:00. Wyjazd godz. 6.15. Przejazd do Nowej Słupi. Piesza wędrówka szlakiem królewskim na Święty Krzyż (nazywany również Łysą Górą – 594 m n.p.m.). Zwiedzanie znajdującego się na szczycie pobenedyktyńskiego klasztoru – miejsca kultu i celu wielu pielgrzymek, założonego w 1006 roku przez fundację Bolesława II. Msza Święta. Zejście do Szklanej Huty. Przejazd do hotelu w okolice Rzeszowa na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 2
Śniadanie. Przejazd do Markowej, gdzie znajduje się Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II Wojny Światowej im. rodziny Ulmów. Ekspozycja prezentuje bohaterskie postawy Polaków, którzy w czasie okupacji niemieckiej pomagali Żydom, ryzykując życie swoje i swoich rodzin. Nawiedzenie kościoła św. Doroty, gdzie znajduje się sarkofag z doczesnymi szczątkami rodziny Ulmów, których beatyfikacja miała miejsce 10 września 2023 roku. Msza Święta. Następnie przejazd do Przeworska – historycznej siedziby polskiej magnaterii. Zobaczymy tutaj: gotycki kościół Ducha Świętego wraz z unikatową w skali kraju repliką Grobu Bożego, klasztor ojców bernardynów wraz z kościołem św. Barbary, XV-wieczny ratusz, Pałac Lubomirskich (z zewnątrz). Na koniec udamy się na zwiedzanie imponującego Pałacu Potockich w Łańcucie. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3
Śniadanie. Przejazd do Dukli. Nawiedzenie Sanktuarium św. Jana. Msza Święta. Po południu przejazd do jednego z najstarszych uzdrowisk w Polsce jakim jest Iwonicz-Zdrój. Największy rozkwit miejscowości przypadał na przełom XVIII i XIX wieku. Wówczas przybywali tu kuracjusze z całej Europy, a także powstały tu przepiękne wille, uzdrowisko i pijalnia, które architekturą nawiązywały do słynnego szwajcarskiego budownictwa uzdrowiskowego. Czas wolny. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4
Śniadanie. Przejazd do Haczowa. Nawiedzenie kościoła Wniebowzięcia NMP i św. Michała Archanioła, który wraz z innymi drewnianymi kościołami południowej Małopolski i Podkarpacia wpisany jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Msza Święta. Przejazd do Krosna, które słynie na całym świecie z przepięknych wyrobów szklanych. Wizyta w Centrum Dziedzictwa Szkła, gdzie w interaktywny sposób przedstawiona jest tematyka hutnictwa szkła i szklanej twórczości. Następnie przejazd do Zamku Kamieniec w Odrzykoniu. Na podstawie historii zamku i toczącego się o niego sporu powstała „Zemsta” Aleksandra Fredry. Po południu przejazd do Winnicy Widokowej w Komborni, gdzie można degustować lokalne wina i jednocześnie delektować się przepiękną panoramą bieszczadzkich połonin. Krosno i okolice jeszcze w XVII wieku słynęło z handlu winami węgierskimi. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5
Śniadanie. Przejazd do Rzeszowa. Zwiedzanie stolicy podkarpacia z przewodnikiem miejscowym, podczas którego zobaczymy m.in.: Zamek Lubomirskich, aleja Pod Kasztanami, Letni Pałac, Stary Rynek z ratuszem, kościół farny oraz Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej (zabytki zobaczymy z zewnątrz). Msza Święta. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd na miejsce zbiórki w późnych godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki

Termin: 15-19.06.2024
Cena: 1 890 zł
Stali Klienci: 1 790 zł

CENA OBEJMUJE:
• Przejazd klimatyzowanym autokarem;
• 4 noclegi w jednym hotelu lub pensjonacie ** / ***, zakwaterowanie w pokojach 2-3-osobowych z łazienkami;
• Wyżywienie: 4 śniadania, 4 obiadokolacje;
• Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
• Opiekę duchową kapłana;
• Ubezpieczenie: NNW do 10000 zł na terenie Polski;
• Podatki, opłaty klimatyczne, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy.

CENA NIE OBEJMUJE:
• Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, indywidualnych zestawów słuchawkowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu: ok. 300 zł* (*ceny biletów wstępu zostaną potwierdzone na początku 2024 roku);
• Napojów do obiadokolacji;
• Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 480 zł;
• Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (KR) – 3% wartości imprezy (56,70 zł) lub z chorobami przewlekłymi 7,5% (141,75 zł).

UWAGI:
• Program ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie;
• Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba uczestników: 45 osób;
• Z przyczyn niezależnych od Biura (np. zmiany kursu walut, ceny paliw czy innych opłat) cena wyjazdu może ulec zmianie.

WARUNKI PŁATNOŚCI:
Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 500 zł zaliczki + ewentualne dodatkowe ubezpieczenie KR. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem wycieczki.

Biuro Pielgrzymkowo-Turystyczne ARCUS

www. arcus.org.pl