ogłoszenia parafialne – 11 luty 2024

SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

11 lutego 2024

 

 1. Dzisiaj rozpoczyna się 57. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, a także obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Osoby przygotowujące się do sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie formacyjne w dzisiejszą niedzielę:
 • 1 rok formacji: Msza św. o godz.17.00, a po niej spotkanie w salce pod plebanią.
 • 2 rok formacji: godz. 16.15, spotkanie w salce pod plebanią, a następnie Msza św. o godz.17.00.
 1. We wtorek, spotkanie Domowego Kościoła – Krąg św. Józefa.
 2. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna Wielki Post:
 • Na znak nawrócenia i pokuty nasze głowy zostaną posypane popiołem. Msze św. o godz. 7.00, 9.30, 11.00, 17.00 i 18.30.
 • Obowiązuje post ścisły, czyli jeden posiłek do syta i dwa lekkie oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Nie ma żadnej dyspensy dla nikogo.  Pamiętajmy też, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych zabaw, imprez i dyskotek.
 • Biuro parafialne w tym dniu nieczynne.
 1. Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu włącznie trwać będą Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
 2. W piątek:
 • Kościół w Polsce będzie przeżywał kolejny Dzień Modlitwy i Solidarności z osobami skrzywdzonymi.
 • Spotkanie Kręgu biblijnego o godz. 19.15 w salce pod plebanią.
 1. W przeżyciu Wielkiego Postu mają nam pomóc nabożeństwa pasyjne:
 • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 16.00.
 • Droga Krzyżowa w piątki: po Mszy św. o godz. 7.00, o godz. 18.00 (następnie Msza św.) a dla dzieci i młodzieży o godz. 16.30.
 • Spowiedzi św. przed Mszami św., i w piątki od godz.18.00 do 18.30.
 1. W sobotę Wielkopostne czuwanie modlitewne  kapłanów w godz. 11.00-12.30, w Parafii Chrystusa Miłosiernego, poprowadzi o. Leon Barczak, franciszkanin z Pakości.
 2. W okresie Wielkiego Postu wyjątkowo w soboty zapraszamy na nasze modlitewno – muzyczne wieczory uwielbienia u św. Józefa. Jest to propozycja drogi poznania Boga i człowieka składająca się z siedmiu kolejnych „Spotkań z Jezusem” w oparciu o Jego spotkania z ludźmi spisane na kartach Ewangelii. Poza słuchaniem i rozważaniem Słowa Bożego jest to czas adoracji, z okazją do spowiedzi świętej i modlitwy wstawienniczej.
 3. Serdecznie zapraszamy ludzi młodych, małżonków, wszystkich wątpiących i pragnących pogłębiać swoją wiarę w sobotę – 17 lutego, o godzinie 17.00. Następnie o godz. 18.30 Eucharystia z I Niedzieli Wielkiego Postu. Szczegółowy plan wieczorów na plakatach.
 4. W parafii Opatrzności Bożej w przyszłą niedzielę o godz.14.00 tzw. „Msza trydencka”.
 5. W tym tygodniu patronują nam:
 • W środę, – św. św. Cyryl i Metody i św. Walenty.

Polecajmy się opiece św. Józefa Oblubieńca NMP. Szczęść Boże.