ogłoszenia parafialne – 17 marca 2024

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

17 marca 2024

 1. W piątą niedzielę zmienia się charakter tego okresu na bardziej pasyjny. W parafii naszej Nowenna do św. Józefa i Jerycho Różańcowe o błogosławieństwo dla Polski, trwa też ogólnopolska nowenna „Akcja 21:20”  w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego, zanoszona za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
 2. We wtorek będziemy przeżywali uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i Patrona Kościoła powszechnego. To święto naszego Patrona i Opiekuna. Sumę odpustową o godz. 18.00 będzie celebrował ks. kan. dr hab. Franciszek Jabłoński Dyrektor Diecezjalny Papieskich Dzieł Misyjnych i Proboszcz Parafii pw. Matki Zbawiciela oraz Parafii pw. św. Wawrzyńca w Gnieźnie.           W tym dniu modlitwą obejmujemy Bp. Radosława Orchowicza w kolejną rocznice konsekracji biskupiej.
 3. Okazja do spowiedzi św. od poniedziałku do piątku w godz. 18.00-18.30.
 4. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach tego okresu: w Gorzkich Żalach, które śpiewamy w każdą niedzielę o godz. 16.00 oraz w Drodze Krzyżowej w każdy piątek dla dzieci o godz. 16.30. i dla dorosłych po Mszy św. porannej o godz. 7.00 i wieczorem o godz.18.00 (DK z bł. ks. Jerzym Popiełuszko). Jutrznia, codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 5.45 w salce pod plebanią.
 5. W piątek o godz. 19.30 rozpocznie się w Inowrocławiu Miejska Droga Krzyżowa pt. „Kochać Boga i Ojczyznę”. Procesja wyruszy ze skweru Jana Pawła II i  przejdzie ulicami Inowrocławia do Tężni Solankowych. Głównymi organizatorami to wspólnoty „Wojowników Maryi” i Męskiego Różańca oraz KSM. Organizatorzy proszą, by na procesję zabrać ze sobą świece.
 6. W sobotę po porannej Mszy św. odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną (zamiast pierwszej soboty kwietnia).
 7. Także w sobotę serdecznie zapraszamy na wyjątkowy koncert pasyjny z rozważaniami ostatnich siedmiu słów Jezusa, który odbędzie się w naszym kościele o godz. 17.00.  Usłyszymy pieśni wielkopostne w pięknych, muzycznych aranżacjach, które napisał nasz parafianin.  Będzie to czas refleksji, modlitwy i głębszego zrozumienia paschalnej tajemnicy zbawienia. Wokal i saksofon: ( nasi parafianie) Kinga i Piotr Rogóż, instrumenty klawiszowe: Piotr Dąbrowski, kontrabas: Tymoteusz Wójtewicz, perkusja: Paweł Witulski. Wstęp na koncert jest wolny
 8. Przyszła niedziela to Niedziela Męki Pańskiej – Niedziela Palmowa:
 • Błogosławieństwo palm na każdej Mszy św.
 • Uroczysta procesja z palmami rozpocznie się o 10.50, przy krzyżu misyjnym, następnie Msza św. z poświęceniem książeczek dzieciom do
  I Komunii św.
 • Msza św. dla osób głuchych i niedosłyszących o godz. 14.00
 1. Pożegnaliśmy w miniony tygodniu śp. Zdzisława Stachowicza i śp. Zofię Witułę. Wieczny odpoczynek.

Polecajmy się opiece św. Józefa Oblubieńca NMP. Szczęść Boże.