ogłoszenia parafialne – 07 kwietnia 2024

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY, 7 kwietnia 2024

CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

  1. Dzisiejsza niedziela ma wiele przydomków: przewodnia, biała, Miłosierdzia Bożego. O ten ostatni tytuł prosił sam Pan Jezus za pośrednictwem Świętej Siostry Faustyny. Od ponad dziesięciu lat tą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia.
  2. Dziś o godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo eucharystyczne, podczas którego wspólnie odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz ponowimy Akt oddania świata Bożemu Miłosierdziu.
  3. Z racji przeżywanych w ostatnim czasie wielkich dni Wielkiego Tygodnia  i oktawy wielkanocnej jutro przypada przeniesiona z 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o godz. 7.00, 17.00 i 18.30.
  4. W myśl kanonu 1051 Kodeksu Prawa Kanonicznego podaje się do publicznej wiadomości, że diakon Artur Gołańczyk, alumn Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu, odbywający praktykę w naszej parafii, ma przyjąć świecenia prezbiteratu w Gnieźnie dnia 25 maja br. Kto by wiedział o jakiejkolwiek przeszkodzie sprzeciwiającej się udzieleniu temuż alumnowi wspomnianych święceń, w sumieniu zobowiązany jest poinformować o tym miejscowego rządcę parafii. Wszystkim wiernym poleca się, by gorąco modlili się za mającego otrzymać święcenia oraz o to, aby Pan Bóg wzbudzał wśród młodzieży liczne i dobre powołania kapłańskie.
  5. We wtorek biuro parafialne otwarte od godz. 8.30-9.30.
  6. W czwartek o godz. 15.45 spotkanie organizacyjne rodziców i dzieci pierwszokomunijnych. Prosimy o obecność.
  7. W piątek Krąg biblijny o godz. 19.15 w salce pod plebanią.
  8. W przyszłą niedzielę, 14 kwietnia, przeżywamy jako Niedzielę Biblijną, rozpoczniemy Tydzień Biblijny. Tego dnia Narodowy Marsz Życia w Warszawie. Wyjazd o godz. 5.30 z parkingu przy Skwerze Jana Pawła II w Inowrocławiu, powrót ok godz. 20.00, koszt 110zł. Zapisy w biurze parafii Zwiastowania NMP ul. Plebanka. Tel. 509-229-467.
  9. Pielgrzymka Młodych do Grobu Świętego Wojciecha 27-28 kwietnia. Szczegóły na plakacie.
  10. Pożegnaliśmy chrześcijańskim pogrzebem w tym tygodniu: śp. Tomasza Obiałę, śp. Józefa Sosnowskiego, śp. Zuzannę Smolak, śp. Marię Ziemińską, śp. Władysławę Czekańską. Wieczny odpoczynek.

Polecajmy się opiece św. Józefa Oblubieńca NMP. Szczęść Boże.