TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY 14 kwietnia 2024 – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY 14 kwietnia 2024

   OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dzisiejsza niedziela jest tzw. Niedzielą Biblijną, która rozpoczyna w Polsce tydzień Biblijny. Pragniemy zachęcić wszystkich Parafian do indywidualnej lektury i medytacji Biblii, by spotkać Pana, który mówi do swojego ludu. Zapraszamy na cotygodniowe Kręgi biblijne, które odbywają się w piątki o godz. 19.15.
 2. Dzisiaj przeżywamy też święto Chrztu Polski, które zostało ustanowione przez Sejm RP na pamiątkę rocznicy przyjęcia chrztu przez księcia Mieszka I.
 3. W najbliższy wtorek biuro parafialne czynne od 8:30-9:30.
 4. W środę po wieczornej Eucharystii o godz. 18.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. W czwartek o godz. 15.45 spotkanie w kościele rodziców i dzieci pierwszokomunijnych. Prosimy o obecność.
 6. Zebranie osób zainteresowanych pielgrzymką do Wilna obędzie się w sobotę o 11.00 w salce pod plebanią.
 7. W niedzielę 21 kwietnia zapraszamy na nasz kolejny modlitewno – muzyczny wieczór uwielbienia u św. Józefa. Poza słuchaniem
  i rozważaniem Słowa Bożego jest to czas adoracji, z okazją do spowiedzi świętej i modlitwy wstawienniczej. Serdecznie zapraszamy ludzi młodych, małżonków, wszystkich wątpiących i pragnących pogłębiać swoją wiarę
  w niedzielę – 21 kwietnia o godz. 16.00. A następnie o 17.00 Msza Święta
  z młodymi i za młodych.
 8. W myśl kanonu 1051 Kodeksu Prawa Kanonicznego podaje się do publicznej wiadomości, że diakon Artur Gołańczyk, alumn Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu, odbywający praktykę w naszej parafii, ma przyjąć świecenia prezbiteratu w Gnieźnie dnia 25 maja br. Kto by wiedział o jakiejkolwiek przeszkodzie sprzeciwiającej się udzieleniu temuż alumnowi wspomnianych święceń, w sumieniu zobowiązany jest poinformować o tym miejscowego rządcę parafii. Wszystkim wiernym poleca się, by gorąco modlili się za mającego otrzymać święcenia oraz o to, aby Pan Bóg wzbudzał wśród młodzieży liczne i dobre powołania kapłańskie.
 9. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o życzliwości i modlitwie. Zmarłych Parafian polecamy Bożemu miłosierdziu…

 

Polecajmy się opiece św. Józefa Oblubieńca NMP. Szczęść Boże.