ogłoszenia parafialne – 28 kwietnia 2024

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY

28 kwietnia 2024


 1. W Gnieźnie trwają ogólnopolskie uroczystości ku czci św. Wojciecha.

 2. Jutro przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego.

 3. W środę rozpoczynamy piękny miesiąc maj. W naszej polskiej tradycji to miesiąc szczególnej modlitwy razem z Maryją:

 • W niedziele maja o godz. 7.10 śpiewamy Godzinki.

 • Gromadzimy się na tradycyjnych nabożeństwach majowych śpiewając Litanię Loretańską w kościele codziennie o godz. 18.00.

 • Żywy Różaniec zaprasza na śpiew i modlitwę maryjną przy Grocie Matki Bożej od poniedziałku do piątku o godz. 20.30 (z wyjątkiem dni świątecznych).

 • Zachęcamy do nabożeństw przy figurach na naszych wioskach: środy
  w Sławęcinku o godz.19.30, a w czwartki w Sławęcinie o godz. 20.00.

 1. W środę również przypada wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika, zatem w czasie Mszy św. i nabożeństwa majowego będziemy się modlić za wszystkich pracujących i tych, którzy pracy poszukują. Biuro parafialne tego dnia nieczynne.

 2. W czwartek przeżywać będziemy Dzień Polonii i Dzień Flagi, to pierwszy czwartek miesiąca Jerycho Różańcowe rozpocznie się Mszą św. o godz. 7.00  i potrwa przez całą dobę.

 3. W pierwszy piątek, 3 maja, obchodzimy szczególną uroczystość – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i Głównej Patronki naszej ojczyzny oraz Narodowe Święto Rocznicy Uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Msze św. wg. porządku niedzielnego. O godz. 7.10. śpiewamy Godzinki. Ze względu na przypadającą uroczystość, nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 4. Pierwsza sobota miesiąca o godz. 6.40 śpiewamy Godzinki. Po Mszy św. o godz. 7.00 w kaplicy rozmyślanie i różaniec, a Księża odwiedzą chorych w domach z posługą sakramentalną.

 5. Zapraszamy na rodzinną procesję różańcową w Inowrocławiu w intencji obrony życia. Odbędzie się ona w pierwszą sobotę miesiąca, 4 maja. Rozpoczęcie o godz. 8.00 Mszą św. w bazylice Imienia NMP, po której procesja różańcowa przejdzie do kościoła farnego św. Mikołaja, gdzie na zakończenie odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu.

 6. W tym tygodniu patronują nam:

 • W poniedziałek – św. Katarzyna ze Sieny.

 • W środę – św. Józef rzemieślnik.

 • W czwartek – św. Atanazy Wielki.

 • W sobotę– św. Florian.

 1. Chrześcijańskim pogrzebem w minionym tygodniu pożegnaliśmy zmarłych: śp. Zofię Pierzchlewicz i śp. Pawła Rybackiego. Wieczny odpoczynek.

Polecajmy się opiece św. Józefa Oblubieńca NMP. Szczęść Boże.

———————————————————————————————————————————————

Drodzy Parafianie i Goście, kilka bieżących informacji i zaproszeń:

1. W dniach 1-3 maja br. w CEF w Gnieźnie odbędzie się Międzynarodowy Kongres „Odkryj małżeństwo”. Ze względu na bardzo duże zainteresowanie nie ma już możliwości udziału na miejscu, w mediach diecezjalnych dostępna będzie jednak transmisja konferencji, świadectw i modlitwy. Szczegóły: https://misterogrande.pl/kongres

——————————————————————————————————————–

 2. W Wigilię Zesłania Ducha Świętego, tj. w sobotę 18 maja br., w katedrze gnieźnieńskiej odbędzie się modlitewne czuwanie. W programie:

godz. 18:00 – Eucharystia z homilią o. Thiago Lafaiete (diecezja Rio de Janeiro, asystent duchowy Wspólnoty Przymierze Miłosierdzia w Polsce)

godz. 19:00 – modlitwa uwielbienia prowadzona przez Wspólnotę „Przymierze Miłosierdzia” z Poznania wraz z o. Thiago

Organizatorzy zapraszają wiernych z archidiecezji, a zwłaszcza przedstawicieli Wspólnot Odnowy w Duchu Świętym.

——————————————————————————————————————–

 3. Dnia 19 maja br. odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Kobiet na Jasną Górę.  W programie:

godz. 12.00 – Modlitwa Anioł Pański i wprowadzenie (sala o. Augustyna Kordeckiego)

godz. 12.10 – Konferencja Dlaczego, tak trudno zaufać Jezusowi? – s. Gaudia Skass ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia

godz. 13.00 – świadectwo Kamili Kamińskiej, aktorki, odtwórczyni roli św. Faustyny w filmie „Miłość i Miłosierdzie”.

godz. 13.30 – Ogłoszenia Krajowego Duszpasterstwa Kobiet

godz. 14.00 – Msza św. z aktem zawierzenia kobiet Matce Bożej (Kaplica Cudownego Obrazu)

godz. 16.15 – Modlitwa Różańcowa

Przypominamy o „Rekolekcjach dla narzeczonych”, które odbędą się w CEF w Gnieźnie w dniach 24-26 maja br. To forma przygotowania do sakramentu małżeństwa.

Szczegóły głoszenia: https://spotkaniamalzenskie.pl/terminy-2/ Informacji udzielają również państwo Mirosława i Andrzej Trojanowscy (tel. 604 858 469).

——————————————————————————————————————-

 4. Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu uruchomił Wielkopolską Infolinię Wsparcia dla Seniorów świadczącą usługi informacyjne na temat dostępnych ofert oraz usług dla osób starszych (60+)
i opiekunów w Wielkopolsce. Asystenci czekają od poniedziałku do piątku,  w godz. 8.00-15.00, pod numerem telefonu: 61 44 99 499. W ofercie: rozmowa na codzienne tematy, informacje na temat dostępnych usług dla osób starszych  i opiekunów, porady dotyczące korzystania z systemu pomocy społecznej itd. Szczegóły i materiały:
Istnieje również możliwość zamówienia bezpłatnych plakatów u p. Anny Szwak, ROPS w Poznaniu, tel. +48 724 587 551, mail: anna.szwak@rops.poznan.pl.