ogłoszenia parafialne – 26 maja 2024r.

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

26 maja 2024

 1. Dziś na Mszy św. o godz. 11.00 z grupą dzieci z klas IV przeżywamy dzień ich rocznicy Pierwszej Komunii Świętej.
 2. W najbliższy czwartek, 30 maja, w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało:
 • W naszym kościele Msze św. o godz. 7.30, 09.30 i 17.00.

(Nie ma Mszy św. o godz. 11.00, 12.15 i 18.30).

 • Świętowanie ogólnomiejskie, w które włącza się nasza parafia, rozpocznie się Mszą św. o godz.10.00 w kościele pw. Zwiastowania NMP. Po Mszy św. wyruszy procesja eucharystyczna ulicami miasta do kościoła garnizonowego. Prosimy o udekorowanie trasy i okien emblematami religijnymi, wszystkich wiernych zapraszamy do publicznego wyznania wiary i wspólnej modlitwy.
 • Serdecznie prosimy i zachęcamy dziewczynki do sypania kwiatków podczas procesji Bożego Ciała i w czasie Oktawy. Próba dla nich odbędzie w poniedziałek i wtorek o godz. 16.00 przy kościele. Dzieci Pierwszokomunijne zapraszamy do uczestnictwa w procesji w albach.
 • Na najbliższy piątek pasterz naszej archidiecezji udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych dla wszystkich przebywających na jej terenie.
 1. W Boże Ciało o godz. 19.00 w Muszli koncertowej, w centrum Parku Solankowego, odbędzie się Koncert Uwielbienia pod nazwą „Panie, dobry jak Chleb”. Oprawa muzyczna koncertu, stworzona z pasją i zaangażowaniem, jest dziełem Kingi i Piotra Rogóż. Gościem specjalnym tegorocznego koncertu będzie Iwona Pietrala. Współorganizatorami koncertu są: Parafia pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Inowrocławiu, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Gnieźnieńskiej oraz Kujawskie Centrum Kultury. Koncert objął patronatem honorowym Ks. Abp. Wojciech Polak, Prymas Polski. Po Mszach św. można wspierać organizację tego dzieła.
 2. W Oktawie Bożego Ciała:
 • Piątek, nabożeństwo majowe ku czci NMP i procesja eucharystyczna wokół kościoła po Mszy św. o godz. 18.30,
 • Sobota, nabożeństwo czerwcowe ku czci NSPJ po Mszy św. o godz. 18.30 w łączności z procesją.
 • Niedziela, nabożeństwo czerwcowe i procesja po Mszy św. o godz. 9.30.
 • W kolejne dni Oktawy, nabożeństwa czerwcowe i procesja po Mszy św. wieczornej o godz. 18.30.
 1. W pierwszą sobotę miesiąca czerwca – o godz.6.40 śpiewamy Godzinki, a po Mszy św. o godz.7.00, księża odwiedzą chorych parafian z posługą sakramentalną w domach. Dodatkowo odwiedziny chorych przed wakacjami w sobotę 29 czerwca.
 2. W najbliższą niedzielę o godz. 12.15 ks. Artur Gołańczyk odprawi Mszę św. sekundycyjną z błogosławieństwem prymicyjnym.
 3. Od poniedziałku rozpoczynamy prace renowacyjne w kaplicy Bożego Ciała. W tym czasie nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu.
 4. We wtorek, 28 maja o godz. 18.30 ks. Kamil wraz z Kolegami Kursowymi odprawi Mszę św. w 13. rocznicę święceń kapłańskich.
 5. W tym tygodniu patronują nam:
 • W poniedziałek– św. Paweł VI.
 • We wtorek – bł. Stefan Wyszyński.
 • W środę – św. Urszula Ledóchowska.
 • W sobotę– św. Justyn.

11. W dniu 8 czerwca, we współpracy z PTTK Inowrocław, planowany jest parafialny rajd rowerowy do Strzelna. Formularze zgłoszeniowe do pobrania w zakrystii.

12. Od poniedziałku Msza św. gregoriańska za śp. kan. Antoniego Balcerzaka.

Dziękując mamom, w dniu ich święta, za trud, miłość i poświęcenie, składamy im najlepsze życzenia, dużo zdrowia i obfitości Bożego błogosławieństwa.

13. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Genowefę Stasierowską. Wieczny odpoczynek.

Polecajmy się opiece św. Józefa Oblubieńca NMP. Szczęść Boże.