ogłoszenia parafialne – 16 czerwca 2024

JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

16 czerwca 2024

 

1. W prostych słowach, za pomocą przypowieści Pan Jezus przybliża rzeczywistość Bożego królestwa, do którego wszyscy jesteśmy zaproszeni:

  • O godz. 16.00 zapraszamy na modlitewno – muzyczny wieczór uwielbienia u św. Józefa. W ostatnim „Spotkaniu z Jezusem” słuchamy i rozważamy Słowo Boże, to też czas adoracji z okazją do spowiedzi św. i modlitwy wstawienniczej. Składamy jednocześnie serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przez kolejne miesiące uczestniczyli w tych spotkaniach, a zwłaszcza osobom zaangażowanym w ich przygotowanie i przebieg: ks. Radosławowi, pani Kindze oraz panom Piotrowi i Darkowi.

  • W Parafii Opatrzności Bożej Msza tzw. trydencka o godz. 14.00.

2. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa każdego dnia o godz. 18.00.

3. We wtorek Mszą św. o godz. 7.00 rozpocznie się Jerycho Różańcowe, które potrwa do środy rana, w intencji, o ciągłe nawracanie się nas samych i wszystkich Polaków.

4. Międzynarodowy Dzień Uchodźcy przypada w czwartek.

5. W piątek:

  • Modlitwa na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego z prośbą o błogosławieństwo na czas wakacji na Mszy św. o godz.17.00.

  • Krąg biblijny o godz. 19.15 w salce pod plebanią.

6. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Ojca.

7. W tym tygodniu patronują nam:

  • Poniedziałek– św. Brat Albert Chmielowski.

  • Piątek– św. Alojzy Gonzaga.

8. Zachęceni przykładem ks. Felicjano Palangi- misjonarza z Angoli, który ostatnio u nas gościł, postanowiliśmy powołać Koło Misyjne Starszych im. św. Andrzeja Boboli. Spotkania dla wszystkich chętnych pragnącym uczestniczyć w dziele misyjnym Kościoła będą odbywać się w każdy poniedziałek po Mszy św. o godz. 17.00 w salce pod plebanią. Animatorka misyjna p.Ewa Rucińska zobowiązała się do prowadzenia Koła.

9. Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje osobiste święta, nade wszystko imieniny i urodziny, składamy najlepsze życzenia. Zmarłego śp. Jana Hamelaka polecajmy Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek.

Polecajmy się opiece św. Józefa Oblubieńca NMP. Szczęść Boże.