ogłoszenia parafialne 30 czerwca 2024

TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

30 czerwca 2024

 1. Dzisiaj ostatnie nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18.00. Przypominamy, że rozpoczynający się jutro lipiec tradycyjnie poświęcony jest czci Najdroższej Krwi Chrystusa.
 1. W lipcu i sierpniu:
 • Porządek Mszy św. w dni powszednie godz. 7.00 i 19.00 (nie będzie Mszy św. o godz. 17.00. i 18.30). Natomiast Msze św. niedzielne bez zmian (sobota godz. 18.30), niedziela o 7:30, 9:30, 11:00, 12:15, 17:00, i 18:30.
 • Godziny otwarcia biura parafialnego: we wtorek i sobotę w od godz. 9.00 do 10.00, a w czwartek od 18.00 do 19.00.
 1. We wtorek ok 19.30 (po Mszy św. wieczornej) Koncert Chóru Kameralnego Pro Arte pod dyrekcją Moniki Wilkiewicz i Grażyny Wolter. Wydarzenie odbywa się przed występem na XXVII Międzynarodowym Festiwalu i III Konkursie Chóralnym w Prowansji.
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
 • W pierwszy czwartek zapraszamy do wspólnej modlitwy za wszystkich powołanych do służby Bożej oraz o nowe i święte powołania – w tych intencjach Jerycho różańcowe rozpocznie się Mszą św. o godz.7.00.
 • W pierwszy piątek Msze św. wotywne o Sercu Bożym z nabożeństwem ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa i okazją do spowiedzi św.
 • W pierwszą sobotę o godz. 6.40 śpiewamy Godzinki, a po Mszy św. porannej odprawimy wynagradzające nabożeństwo różańcowe w kaplicy Bożego Ciała.
 1. W tym tygodniu patronują nam św. Tomasz, Apostoł (środa) i bł. Maria Teresa Ledóchowska (sobota).
 1. Uroczystości odpustowe w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Miłości i Pokoju Pani Kujaw w Markowicach:
 • Sobota, 6 lipca V Kujawska Piesza Pielgrzymka Mężczyzn. Szczegóły i zapisy na stronie parafii www. imienia.pl.
 • W niedzielę, 7 lipca o godz. 12.00, a Odpust dla chorych 14 lipca o godz. 15.00.
 1. Składamy podziękowania ks. Andrzejowi, naszemu tegorocznemu rekolekcjoniście, który ofiarował dla naszej parafii wykonany przez siebie klęcznik modlitewny, służyć będzie przy figurze św. Antoniego oraz p. Aleksandrowi z naszej parafii, który dokonał renowacji, po raz kolejny, mosiężnych sprzętów liturgicznych. Bóg zapłać.
 1. Życzymy błogosławieństwa Bożego rozpoczynającemu w naszej parafii praktykę duszpasterską dk. Bartoszowi Kubiakowi, a także świętującym w tym tygodniu swoje urodziny i imieniny. Wszystkim, którzy niebawem wyruszą na wakacje, życzymy bezpiecznej podróży i dobrego wypoczynku. A tych, którzy w naszej wspólnocie będą spędzać czas rehabilitacji, serdecznie pozdrawiamy. Pomódlmy się także za zmarłego
  w ostatnim czasie parafianina śp. Józefa Głuszkowskiego. Wieczny odpoczynek.

Polecajmy się opiece św. Józefa Oblubieńca NMP. Szczęść Boże.