ogłoszenia parafialne – 07 lipca 2024r

CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

7 lipca 2024

1. Dziś pierwsza lipcowa niedziela- uroczystości odpustowe w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Miłości i Pokoju Pani Kujaw w Markowicach. Sumie o godz. 12.00, przewodniczy ks. Bp Damian Bryl. Odpust dla chorych 14 lipca o godz. 15.00.

2. Ruszyły zapisy na tegoroczną Pieszą Pielgrzymkę Archidiecezji Gnieźnieńskiej na Jasną Górę. W tym roku hasłem są słowa: „Przewodniczka”. Dołączyć można do grup regionalnych – kolorowych, grup promienistych i grup rowerowych. Pielgrzymka wyruszy 28 lipca i potrwa jak zawsze do 6 sierpnia. Zapisy: www.ppag.pl/zapisy.

3. We wtorek Litania do św. Józefa, a w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy- nabożeństwa w łączności z Mszą św. wieczorną.

4. W sobotę, 13 lipca:

  • O godz. 10.00, w Parafii Chrystusa Miłosiernego w Inowrocławiu Szkolenie dla pracowników i wolontariuszy parafii na temat wdrażania standardów ochrony małoletnich i osób bezbronnych („Ustawa Kamilka”), dlatego Biuro parafialne w sobotę nieczynne.

  • Nabożeństwo Fatimskie o godz. 18.00 (różaniec, a po Mszy św. wieczornej procesja do groty, z litanią do Matki Bożej).

5. Wakacyjne miesiące to także czas wytężonej pracy na polach. Wypraszajmy u Boga dar sprzyjającej pogody na czas żniw oraz obfite plony.

6. W czwartek 11 lipca 2024r. w naszym kościele o godz. 18,00 zostanie odprawiona Msza św. w 80-tą rocznicę ludobójstwa dokonanego na ludności polskiej Wołynia i Kresów Południowo-Wschodnich II RP .

Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Po mszy św. Złożenie kwiatów pod tablicą przy Grocie Matki Bożej upamiętniającą ofiary tych wydarzeń.

7. W tym tygodniu patronują nam:

  • (Dzisiaj)– bł. Rodzina Ulmów: Wiktoria i Józef oraz siódemka ich dzieci.

  • W poniedziałek– św. Jan z Dukli.

  • W czwartek– św. Benedykt z Nursji.

  • W piątek– św. Bruno Bonifacy z Kwerfurtu.

  • W sobotę – św. św. Pustelnicy Andrzej Świerad i Benedykt.

7. Niech czas wakacyjnego wypoczynku będzie dla wszystkich czasem bezpiecznym, pogodnym i radosnym. Nie zapominajmy w tym czasie o codziennej modlitwie  i niedzielnej Eucharystii.

Pozdrawiamy wszystkich, którzy wypoczywają w naszej parafii. Naszą życzliwość kierujemy również wobec wszystkich, którzy w tym tygodniu świętować będą swoje imieniny czy urodziny.

A zmarłego parafianina śp. Macieja Majchrowskiego oraz zmarłego z naszej Archidiecezji ks. prał. Ryszarda Maciejowskiego, emerytowanego proboszcza parafii pw. św.św. Apostołów Piotra i Pawła w Zagórowie, polecamy dobroci i miłosierdziu Boga. Wieczny odpoczynek.

Polecajmy się opiece św. Józefa Oblubieńca NMP. Szczęść Boże.